شنبه , 2 تیر 1403

احداث جاده اضطراری مجتمع كوپال و دسترسی به خطوط لوله جریانی مارون

پروژه احداث جاده اضطراري مجتمع كوپال و جاده های دسترسي به خطوط لوله جرياني مارون توسط معاونت طرح‌هاي راه و ساختمان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، اجرا شد.

صبح خوزستان – پروژه احداث جاده اضطراري مجتمع كوپال و جاده‌هاي دسترسي به خطوط لوله جرياني مارون، به عنوان اولين فاز از پروژه بهينه سازي و ايمن سازي جاده‌هاي اصلي و دسترسي به چاه‌ها و تأسيسات شركت مارون در حال اجرا می‌باشد.

براساس این گزارش فوق، پروژه با هدف حذف موارد غيرايمن و نقاط حادثه خيز مسير و سهولت دسترسي و تردد در جاده‌هاي چاه‌ها و تأسيسات شركت بهره برداري نفت و گاز مارون، به منظور ميسر شدن امكان توليد مستمر، بازرسي، خدمات فني، تعميرات و حراست توسط شركت تعريف و به دست معاونت طرح‌هاي راه و ساختمان مناطق نفتخیز جنوب اجرا می‌شود.

در اين پروژه بالغ بر 27 كيلومتر جاده دسترسي خطوط لوله مهم و عملياتي شركت مارون كه در ساليان اخير امكان تردد بر روي قسمت عمده آنها ممکن نبوده، احداث مي‌گردد. احداث جاده اضطراري مجتمع كوپال به طول 1700 متر نيز در جهت اهداف پدافند غيرعامل و قابل دسترسي بودن مجتمع كوپال در مواقع اضطراری اجرا مي‌گردد. با اجرای این پروژه گوشه‌اي از مسئوليت‌هاي اجتماعي شركت نفت در بهسازي و ترميم جاده هاي ارتباطي روستاهاي مجاور تأسيسات نفتي نیز انجام می‌شود. 

از چالش هاي جدي اين پروژه آب و هواي بسيار گرم منطقه و مجاورت با فلرهاي نفتي، عوارض و موانع طبيعي و غيرطبيعي، تداخل با مسيل ها و رودخانه، تنوع بافت از جمله زمين هاي باتلاقي و كشاورزي و ماسه هاي روان، تپه هاي ناپايدار يا سنگي و استفاده مشترك روستائيان و اهالي از مسیر مي باشد كه با تلاش همكاران معاونت طرح هاي راه و ساختمان و همكاري شركت بهره برداري نفت و گاز مارون بر آنها غلبه و پروژه هم اكنون داراي پيشرفت فيزيكي حدود 50 درصد مي‌باشد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=3027

مطلب پیشنهادی

سعید آتشبار به عنوان رئیس ستاد حامیان دکتر جلیلی در شرکت‌های نفتی مستقر در جنوب غرب کشور منصوب شد

صبح خوزستان – طی حکمی از سوی فریدون عباسی دوانی مسئول کمیته انرژی ستاد انتخاباتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *