چهارشنبه , 30 خرداد 1403

در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان مطرح شد؛

احداث سکونتگاه‌های ساحلی جدید در خوزستان

محراب

استاندار خوزستان گفت: ساخت ۵ شهر ساحلی در خوزستان پیشنهاد شده است که نظرات کارشناسی راجع به این موضوع در نشست شورای برنامه‌ریزی استان مطرح شد؛ از جمله این که این ۵ شهر در یک یا دو نقطه متمرکز شوند که بنا شد در کمیسیون‌ها و کارگروه‌های دیگر مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

صبح خوزستان – علی‌اکبر حسینی‌محراب در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که امروز، ۱۹ مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: طرح‌های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی که قبلاً در کمیسیون‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته است در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح می‌شود.

وی افزود: در جلسه امروز نیز تعدادی طرح در رابطه با مرغداری، نهالستان، کشاورزی، شیلات و سایر بخش‌ها مورد بررسی قرار گرفت و به تصویب رسید.

حسینی‌محراب اظهار کرد: گروه مشاورین راه و شهرسازی نیز در این نشست به ارائه طرح پیشنهادی خود برای ساخت شهرهای ساحلی در خوزستان پرداختند. طبق نظر دولت سیزدهم مقرر شده شهرهای ساحلی در نوار جنوبی و شمالی کشور به عنوان سکونتگاه‌های جدید ساخته شوند و مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته این شهرهای ساحلی بر اساس شاخص‌هایی همچون جمعیت و فعالیت‌های اقتصادی و تجاری که برخی از آن دریامحور است شکل خواهند گرفت.

استاندار خوزستان ادامه داد: بدین منظور در خوزستان ساخت ۵ شهر پیشنهاد شده است که نظرات کارشناسی راجع به این موضوع مطرح شد از جمله اینکه این ۵ شهر در یک یا دو نقطه متمرکز شوند که بنا شد در کمیسیون‌ها و کارگروه‌های دیگر مورد بررسی بیشتر قرار گیرد.

در نشست امروز شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تعدادی از طرح‌های تائید شده در کارگروه زیربنایی مطرح شد که از بین آن‌ها ۸ طرح شامل یک طرح گردشگری، یک طرح کشتارگاه صنعتی و ۶ طرح صنایع تبدیلی کشاورزی به تصویب رسید.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=3454

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *