دوشنبه , 25 تیر 1403

اداره‏کل میراث‌فرهنگی و خانه مطبوعات خوزستان تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضاء کردند

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و خانه مطبوعات خوزستان امضا شد.

صبح خوزستان – تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین این اداره‌کل و خانه مطبوعات خوزستان بعداز ظهر امروز 23 خردادماه 1403 در راستای تعامل هرچه بهتر رسانه‌ها و مطبوعات استان همچنین منظور پیشبرد امور رسانه‏ای، اطلاع رسانی و برگزاری رویداد مشترک در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری منعقد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان در آیین امضای این تفاهم‌نامه، اظهار کرد: تعامل هرچه بیشتر با رسانه‌های استان یکی از اولویت‌های ما از ابتدای فعالیت در این مجموعه بوده و امید داریم با ایجاد زمینه ارتباط موثرتر از ظرفیت عظیم رسانه‏های استان خوزستان جهت معرفی میراث فرهنگی و معنوی استان همچنین جاذبه های تاریخی، مذهبی، طبیعی، صنایع دستی و سایر بخشها بهره مند شویم و موجب رشد و شکوفایی در این عرصه ها باشیم.

محمدحسین ارسطوزاده افزود: خوزستان در حوزه‌های صنایع‌دستی، میراث‌فرهنگی و گردشگری دارای ظرفیت‌های بالایی است که در هیچ نقطه‌ای از کشور این ظرفیت در کنار هم وجود ندارد.

او ادامه داد: معرفی آثار و اشیای تاریخی یک از بخشهایی است که می تواند برای همگان جذاب و عرورآفرین باشد، اکنون بیش از ۱۰۰ هزار شیء تاریخی در مخزن‏های استاندارد مجموعه میراث‌فرهنگی وجود دارد که حدود ۲۵ هزار شیء امسال در پروژه احیای اشیای تاریخی توسط کارشناسان خبره در دست مرمت قرار گرفته اند و پیوست رسانه ای این پرژه میتواند مضمون بسیاری از خبرها و محتوای قابل ارائه در سطح رسانه ها باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان با بیان این‌که در یک سال اخیر بیش از چهار هزار نفر در حوزه صنایع‌دستی در نقاط مختلف استان زیر نظر این اداره کل آموزش های عملی در رشته های گوناگون صنایع دستی دیده‌اند گفت: در سالی که به نام جهش تولید با مشارکت نام گذاری شده است ترویج و آموزش صنایع دستی میتواند نقش محوری در ایجاد اشتغال و صادرات ایفا کند که این موضوع در اولویت و برنامه های اصلی اداره کل قرار دارد. در سال گذشته چندین نمایشگاه و بازارچه صنایع دستی در سطح استان برپا شد و صنعتگران تولیدات خود را به صورت مستقیم عرضه داشتند، همچنین چند گالری جهت معرفی صنایع دستی و آثار فاخر در شهرستان ها ایجاد شد.

ارسطوزاده عنوان کرد: این تفاهم‌نامه با هدف و چشم‌انداز مناسبی تهیه و تدوین شده و امید است بتوانیم در آینده نزدیک بواسطه برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی مختلف خبرنویسی و تولید محتوا چند رسانه ‏ای، آثار فاخر به زبانهای انگلیسی، عربی و … برای ارائه در سطح رسانه های داخلی و خارجی با هدف معرفی جاذبه ها و توسعه گردشگری و عرضه و صادرات تولیدات صنایع دستی استان تهیه شود و انتشار یابد.

او اظهار کرد: همچنین از همه ظرفیت‌های این مجموعه در راستای آموزش و برنامه‌های مشترک با رسانه‌های استان برای معرفی هرچه بیشتر ظرفیت‌های استان در حوزه استانی، ملی و فراملی استفاده خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان یادآور شد: رسانه‌ها می‌توانند از راه همفکری با میراث‌فرهنگی استان به سمت هدف مشترک پیش بروند و ما نیز همکاری لازم را با رسانه‌ها خواهیم داشت.

در ادامه مدیر خانه مطبوعات خوزستان نیز گفت: خوزستان در صنعت جایگاه بالایی دارد و آموزش خبرنگار تخصصی یکی از نیازهای ضروری است.

فرشاد بهمن افزود: برگزاری جشنواره تولید محتوا یکی از راهکارهای مناسب برای تولید آثار ارزشمند در حوزه‌های مختلف به‌ویژه صنایع‌دستی و گردشگری است.

این تفاهم‌نامه به منظور برگزاری جلسات مستمر هم‌اندیشی بین رسانه و حوزه‌های تخصصی اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان، تولیدمحتوای رسانه‌ای از رویدادهای مختلف این مجموعه در طول سال، برگزاری نشست‌های تخصصی با اساتید دانشگاه، نخبگان و هنرمندان، پیشکسوتان و صنعتگران، استفاده از ظرفیت تبلیغاتی، رسانه‌ای و تولید محتوای دیجیتال و استفاده از طرح‌های دانشگاهی و همچنین اجرای برنامه‌های آموزشی و تحقیقاتی بین خانه مطبوعات استان و اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان به مدت دو سال امضا شد.

در پایان نشست هم‌اندیشی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان از مدیران استانی خبرگزاری‌های ایرنا، تسنیم و مدیرعامل خانه مطبوعات استان تقدیر بعمل آورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=6191

مطلب پیشنهادی

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ به روایت تصویر

عکس: بهمن گلبانکی چاپ 🖨اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *