سه شنبه , 5 تیر 1403

رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان استان خواستار شد:

استفاده از ظرفیت مجریان ذیصلاح در طرح مسکن ملی خوزستان

ذی صلاح

رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان خواستار ورود مجریان ذی‌صلاح به طرح مسکن ملی در استان شد.

صبح خوزستان – سیامک صادقی هفشجانی با اشاره به تلاش انجمن سازندگان برای ورود مجریان ذی صلاح به طرح مسکن ملی در خوزستان گفت: مذاکرتی از سوی سازمان نظام مهندسی و انجمن صنفی سازندگان با اداره کل راه و شهرسازی استان برای ورود واستفاده از خدمات مجریان در پروژه مسکن ملی صورت گرفته است.

وی افزود: عموما پروژه مسکن ملی به صورت اجرای کار با مصالح است اما فعلا سیستم مجریان ذی‌صلاح به صورت پیمان مدیریتی و بدون تامین مصالح، درحال اجرا است لذا تاکنون رایزنی‌های انجام شده در اینخصوص جهت رفع موانع موجود به نتیجه نرسیده است.

رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان با بیان اینکه در حال حاضر شرکت‌های طراح و ناظر توانسته‌اند به بحث مسکن ملی ورود کنند، گفت: از سوی مجریان ذی صلاح نیز در تلاش هستیم تا باتعامل و هماهنگی با مسئولین استانی بتوانیم زمینه را برای ورود اعضای انجمن سازندگان مسکن و ساختمان به بحث مسکن ملی و ساخت و سازهای این طرح در خوزستان مهیا سازیم.

صادقی هفشجانی ادامه داد: قطعا برای افزایش کیفی ساخت و سازهای مسکن ملی نیاز است از ظرفیت مجریان ذی صلاح بومی استفاده شود و خواسته مشترک سازمان نظام مهندسی و انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان نیز این است که از ظرفیت و توانایی مجریان ذی صلاح استفاده شده و به این طرح ورود موًثر نمایند.

وی افزود: از مسئولان مربوطه استانی انتظار داریم تا با هماهنگی راهکاری را پیش بینی و تنظیم نمایند تا مجریان ذی صلاح بتوانند فعالانه و موثر در این طرح عظیم نقش افرینی نمایند و بدین ترتیب شاهد ارتقای کمی و کیفی ساخت و سازها در این استان باشیم.

رییس انجمن سازندگان مسکن و ساختمان خوزستان خاطرنشان کرد: چرخه فعالیت مهندسی در صنعت ساخت و ساز مسکن، با حضور مهندسین مجری به شکل قابل قبولی کامل می‌ گردد. البته برای تکمیل شدن نهایی این چرخه، باید موضوع نگهداری، مراقبت و پایش ساختمان مورد توجه قرار گرفته و اجرایی شود لذادر طرح مسکن ملی حضور مجریان توانا و ماهرمی تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

صادقی هفشجانی در پایان گفت: با توجه به اینکه هنوز زمان زیادی از تشکیل و فعالیت مجریان ذیصلاح سپری نشده است،تاثیرات قابل توجهی براعمال نظارت بر روند ساخت و ساز به صورت منظم و دقیق‌تر داشته است، و این مساله به طور کلی کمک بسیار خوبی به ارتقای کیفیت ساخت و سازها و ایمنی می‌ نماید.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=1948

مطلب پیشنهادی

همکاری پتروشیمی مارون با دانشگاه‌های برتر اروپا

به گزارش صبح خوزستان: شرکت پتروشیمی مارون در راستای استراتژی توانمندسازی سرمایه انسانی خود بعنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *