دوشنبه , 25 تیر 1403

افزایش 35 درصدی تولید نفت در شركت بهره برداری نفت و گاز كارون

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از افزایش 35 درصدی تولید نفت خام طی 6 ماهه اخیر در این شرکت خبر داد.

صبح خوزستان – مهندس حسن شهروئی در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت و با جمعی از خبرنگاران روز دوشنبه 6 شهریور برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با ذکر این موضوع که شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون حدود یک سوم نفت کشور را تولید می‌کند، اظهار داشت: ظرفیت تولید نفت خام در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون بیش از یک میلیون بشکه در روز است و با اقدامات خوب صورت گرفته تولید تکلیفی این شرکت طی 6 ماه گذشته 35 درصد افزایش داشته و به 900 هزار بشکه در روز رسیده است.

وی افزود: شرکت نفت و گاز کارون مسئولیت راهبری ۳۳ کارخانه فرآورشی، نفت و گاز و گاز مایع و حدود 700حلقه چاه در پیرامون اهواز تا واحد بهره برداری منصوری در نزدیکی شادگان را بعهده دارد که حدود نیمی از نفت تولیدی این شرکت خوراک پالایشگاه آبادان و تهران می‌گردد و مابقی نیز به مبادی صادرات ارسال می شود و روزانه حدود۴۰ هزار بشکه مایعات گازی نیز در شرکت کارون تولید و به پتروشیمی ها ارسال می گردد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون گفت: رسیدن به این میزان تولید نفت و گاز و افزایش ایجاد شده، نیازمند پشتیبانی و بسترهای لازم بوده‌ که در بحث تعمیرات اساسی تاسیسات و تجهیزات، تعمیرات خطوط لوله و خرید کالا و تجهیزات نسبت به سال‌های قبل 40 درصد پیشرفت داشته‌ایم که این مهم در افزایش تولید صورت گرفته نقش بسیار مهمی داشته است و تعامل و پشتیبانی شرکت ملی نفت ایران و مناطق نفتخیز جنوب در اقدامات صورت گرفته بسیار موثر و قابل تقدیر است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون با اشاره به این مطلب که در حال حاضر حدود 98 درصد گازهای همراه نفت که قبلاً سوزانده می شد، استحصال می‌گردد و فقط حدود 2 درصد گاز سوزی داریم، گفت: در بخش محیط زیست اقدامات خوبی در حال انجام است. در این زمینه پروژه‌هایی برای جمع آوری گازهای مشعل در حال پیگیری است که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که پس از تکمیل آن امیدواریم شاهد جمع‌آوری بخش باقیمانده از گازهای همراه باشیم.

مهندس شهرویی ادامه داد: در بحث توسعه فضای سبز احداث ۵ نهال‌خانه را از سال گذشته به متراژ ۲۲۰۰ متر مربع در دستور کار قرار داده‌ایم که ۳ نهال‌خانه تکمیل و بهره‌برداری شده است و ۲ واحد دیگر نیز بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیریکی دارند.

وی افزود: در بحث پروژه‌های مربوط به تولید ۵ پروژه نیمه تمام را با اعتباری بالغ بر 600 میلیارد ریال به اتمام رساندیم که نتیجه آن افزایش تولید و قدرت مانور عملیاتی در بحث تولید بوده است.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=3169

مطلب پیشنهادی

خبر خوش «شکبیر» برای سهامداران / افزایش ۴۶ درصدی فروش پتروشیمی امیرکبیر

صبح خوزستان – به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل پتروشیمی امیرکبیر، میزان تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *