چهارشنبه , 30 خرداد 1403

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران:

صادر کننده دانش فنی در حوزه صنعت نفت هستیم/تولید روزانه یک میلیارد ۳۵٠ میلیون فوت مکعب گاز در شرکت نفت و گاز گچساران

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران گفت: قبل از انقلاب تمام مسئولیت های نفتی به دست نیروی های خارجی بود که به هیچ عنوان نیروهای ایرانی اجازه دسترسی به کارهای راهبری را نداشتند، پس از پیروزی انقلاب با اراده و ایمان جوانان این سرزمین نه تنها تولید نفت تقویت شده بلکه صادر کننده دانش فنی در حوزه نفت نیز هستیم.

صبح خوزستان – غلامرضا کمالی امروز چهارشنبه ۲ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: اولین چاه احداثی شرکت نفت و گاز گچساران در سال ۱۳۰۴ و اولین کارخانه بهره‌برداری این شرکت در سال ۱۳۲۲ در مدار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه عملیات تلمبه خانه گوره به عنوان قلب نفت ایران در سال ۱۳۲۲ شروع شد, افزود: شرکت نفت و کاز گچساران در گستره استان های خوزستان، فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد با مرکزیت گچساران قرار دارد.

شرکت نفت و گاز گچساران دومین تولید کننده نفت کشور

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران با بیان اینکه سه رسالت اصلی برای شرکت تعریف کردیم، عنوان کرد: رسالت اول ما تولید نفت و گاز کشور است، در سنوات گذشته به دلیل تحریم های شدید دشمن تولید ما به ۵٠ هزار بشکه در روز رسید اما امروز با دیپلماسی قوی وزارت نفت دومین تولید کننده نفت در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه یک میلیارد ۳۵٠ میلیون فوت مکعب تولید گاز شرکت نفت و گاز گچساران است، تصریح کرد: این شرکت تولید کننده بخشی از خوراک پالایشگاه بید بلند و سایر پایشگاه ها است که سهم عمده ای در تامین درآمد های اقتصادی کشور دارد.

کمالی میادین نفتی شرکت نفت و گاز گچساران را ۲۳ میدان برشمرد، و گفت: ۱۶ میدان نفتی فعال، بیش از ۷ هزار ۵٠٠ کیلومتر خط لوله، بیش از ۵۹ تاسیسات مهم نفتی، بیش از ۱۸۸ ایستگاه حفاظت کاتوره و ۱٠۵ تفکیک گر نفت و گاز در این شرکت فعال است.

امروزه صادر کننده دانش‌ فنی در حوزه صنعت نفت هستیم

وی بیان کرد: قبل از انقلاب تمام مسئولیت های نفتی به دست نیروی های خارجی بود و به هیچ عنوان نیروهای ایرانی اجازه دسترسی به کارهای راهبری را نداشتند، پس از پیروزی انقلاب با اراده و ایمان جوانان این سرزمین نه تنها تولید نفت تقویت شد بلکه صادر کننده دانش فنی در حوزه نفت نیز هستیم.

سهم ۲۲ درصدی در تولیدات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران تشریح کرد: تولید ۱۸ درصد شرکت ملی نفت ایران و ۲۲ درصد شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در شرکت نفت و گاز گچساران انجام می‌شود.

وی تعداد شهدای شرکت نفت و گاز گچساران را ۳۱ شهید اعلام کرد و گفت: از ۳۱ شهیدی که این شرکت تقدیم انقلاب اسلامی کرد ۱۷ نفر در نبردهای حق علیه باطل، ۱۳ نفر در حوادث کارخانه‌ای شهید شدند و یک نفر از شهدا نیز قربانی ترور شد.

خرید بیش از ۶۵٠ میلیارد تومان کالا از شرکت های دانش بنیان در سال جاری

کمالی ادامه داد: بیش از ۷۵ درصد کالاهای مورد نیاز صنعت نفت در کشور توسط جوانان ایرانی در شرکت های دانش بنیان تولید می‌شود؛ شرکت نفت و گاز گچساران در سال جاری در بخش خرید کالا حدود ۹٠٠ میلیارد تومان کالا خریداری کرده که بیش از ۶۵٠ میلیارد تومان آن از شرکت های دانش بنیان بود.

وی‌ عنوان کرد: حدود ۹٠٠ میلیارد تومان قرارداد خرید کالا منعقد شد، و ۲٠٠ میلیارد تومان خرید اموالی که در حوزه استهلاک هستند انجام شد؛ در مجموع حدود ۲ هزار میلیارد تومان کالا خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران اظهار داشت: در شرکت ۶ هزار و ۲۰۰ پرسنل با قرارداد های مختلف مشغول به کار هستند که ۳ هزار و ۵۵۰ نفر از آنها نیروی رسمی هستند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به خانواده های کارکنان از اولیت های ما است، افزود: کسانی که در میدان های عملیاتی کار می‌کنند هرگونه دغدغه ای داشته باشند می‌توانند با تمرکز کار کنند، رسالت سوم ما نیز رسیدگی به ولی نعمت های ما یعنی مردم است کسانی که نفت از زیر پای آنها استخراج می‌شود باید مورد توجه قرار گیرند.

کمالی گفت: در حوژه امنیت پایدار تولید که زیر ساخت رسالت سوم ما در شرکت نفت و گاز گچساران است، حدود ۲ هزار و ۲٠٠ فقره از درخواست‌های پیرامونی خود را اجابت کرده‌ایم که براورد هزینه های آن حدود ۱۸٠ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: اولین استودیوی مرکز پخش زنده و تولید محتوا با محوریت صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در سطح مناطق نفت‌خیز جنوب با حضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کلنگ زنی شد تا بصورت مستقل تولید محتوا داشته باشیم.

لازم به ذکر است، امروز چهارشنبه دوم اسفندماه یازدهمین اردوی راویان پیشرفت بسیج رسانه خوزستان در شرکت نفت و گاز گچساران برگزار شد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=5243

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *