سه شنبه , 5 تیر 1403

با پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی تولید شکر؛

امسال کام مردم با تحقق رشد تولید، شیرین می‌شود

همزمان با اولین روز هفته دولت، مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به همراه جمعی از مدیران نیشکری از فرآیند عملیات «کشت» نیشکر در واحدهای جنوبی استان خوزستان بازدید کردند.

صبح خوزستان – در این بازدید، دکتر عبدعلی ناصری با اشاره به وضعیت مطلوب مزارع نیشکر، سال زراعی جاری را سالی پررونق و شیرین برای صنعت نیشکر توصیف کرد که با افزایش ۵۰ درصدی تولید شکر، «رشد تولید» محقق خواهد شد.

رشد تولید، ثمره کار جهادی کارگران است

وی تحوّلات مثبتی که در شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی رخ داده است را ثمره کار جهادی کارگران در کشت و صنعت‌های هشتگانه دانست و از تلاش‌های بی‌وقفه آن‌ها در عملیات «داشت» و «کشت» امسال قدردانی کرد.

ناصری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی‌بر اینکه «سال جدید، به‌گونه‌ای پیش برود که سال شیرین برای ملّت باشد»، اعلام کرد که امروز، خانواده بزرگ نیشکر در هشت طرح، با تمرکز بر رشد تولید، آماده‌اند تا حماسه‌ای شیرین را از مزارع تا کارخانه‌های تولید شکر رقم بزنند.

پیش‌بینی افزایش ۵۰ درصدی تولید شکر

سطح «کشت» امسال به ۱۷ هزار و ۲۶۶ هکتار رسیده و به گفته مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر، کشت امسال شکوفایی صنعت نیشکر را رقم می‌زند.

در این بازدید، مدیران کشت و صنعت‌های حکیم فارابی، دعبل خزاعی و سلمان فارسی گزارشی از وضعیت مزارع و میزان رشد گیاه نیشکر ارائه دادند.

پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری، بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تُن نیشکر برداشت شود که از این میزان تولید شکر به میزان ۵۰ درصد افزایش می‌یابد و به بیش از ۶۵۰ هزار تُن خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، از مجموع بالغ بر ۱۴ میلیون تُن محصولات زراعی و باغی خوزستان که باعث شده این استان در صدر تولیدکنندگان کشاورزی کشور قرار بگیرد، بیش از هفت میلیون تُن آن محصول نیشکر است.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2951

مطلب پیشنهادی

اراده ملی برای راه‌اندازی مترو اهواز وجود دارد

صبح خوزستان – محمد خانچی معاون فنی و عمرانی استانداری خوزستان با بیان این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *