شنبه , 2 تیر 1403

بارندگی و گرد و خاک در خوزستان

باران

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: بارندگی، رعد و برق و گرد و خاک محلی طی امروز دوشنبه در برخی از نقاط استان پیش‌بینی می‌شود.

صبح خوزستان – به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان محمد سبزه زاری روز دوشنبه بیان کرد: در بررسی آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی سامانه بارشی طی امروز به تدریج در بیشتر نقاط استان سبب رگبار، رعد و برق و وزش بادهای متوسط تا شدید خواهد شد.

وی افزود: فردا از شدت بارش‌ها کاسته خواهد شد فقط در نیمه شرقی و ارتفاعات استان بارش‌های پراکنده، تداوم خواهد داشت.

سبزه زاری ادامه داد: بیشترین حجم و شدت بارش‌ها در مناطق شمالی، شمال شرقی، شرقی، جنوب شرقی و بخش‌هایی از مرکز خواهد بود؛ احتمال بارش برف در ارتفاعات و ریزش تگرگ در برخی مناطق وجود دارذ.

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: طی امروز در بخش‌هایی از مناطق جنوبی، جنوب غربی، غربی تا مرکزی که بارش صورت نگیرد احتمال خیزش گرد و خاک محلی وجود دارد.

وی اظهار کرد: کاهش دید ناشی از مه بعد از بارندگی در بیشتر مناطق استان به ویژه مناطق کوهستانی و جاده‌های مواصلاتی وجود دارد.

سبزه زاری اضافه کرد: تا پایان هفته دما روند افزایشی نسبی دارد، شمال خلیج فارس نیز تا اوایل سه شنبه مواج و طی امروز گاهی همراه با رگبار و رعد و برق است.

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته اهواز با ۲۴ و ایذه با ۶.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز ۲۴ و حداقل ۱۴.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=5332

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *