شنبه , 2 تیر 1403

تاکید استاندار خوزستان بر تسریع اجرای پروژه متروی اهواز

مترو

استاندار خوزستان با بیان اینکه عقب‌ماندگی در حوزه حمل و نقل در اهواز زیاد است و در این سال‌ها کوتاهی‌ها انباشته شده و به مرحله بحرانی رسیده است، خواستار تسریع در اجرای پروژه متروی اهواز شد.

صبح خوزستان –  علی‌ اکبر حسینی‌ محراب، استاندار خوزستان امروز در آیین بهره‌‌برداری از ناوگان جدید حمل و نقل همگانی و انعقاد تفاهم‌نامه اعطای تسهیلات نوسازی 150 دستگاه تاکسی، ضمن تقدیر از کارکنان خدوم شهرداری، اظهار داشت: مردم خوزستان در طول دفاع مقدس و همه مراحل انقلاب پای کار بودن خود را ثابت کردند، لذا باید خدماتی شایسته به این مردم شریف ارائه شود.

استاندار خوزستان به ظرفیت‌های شهر اهواز اشاره کرد و گفت: همه ظرفیت‌های استان باید از بالقوه به حالت بالفعل دربیایند.

حسینی‌محراب بر ضرورت جلوگیری از گسترش وسعت شهر اهواز تاکید کرد و ادامه داد: باید اتفاقاتی از نظر معماری در شهر رخ بدهد و از کارهای غیرمجاز و غیرقانونی جلوگیری بشود و نیز در این راستا نیازمند همکاری همگانی میان دست اندرکاران نظام در راستای معماری شهری هستیم.

وی با اشاره به محرومیت های حاشیه شهر خاطرنشان کرد: گستردگی شهر در معماری بسیار زیاد است و این سبب می شود که خدمات رسانی در حوزه های مختلف آموزشی، بهداشتی و شهری با مشکل مواجه شود.

حسینی‌محراب به عقب‌ماندگی در حوزه حمل و نقل در اهواز اشاره داشت و ابراز کرد: از این وضعیت تعجب می‌کنیم در این سال‌ها کوتاهی‌ها انباشته شده و اکنون به مرحله بحرانی رسیده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه پروژه متروی اهواز بسیار طول کشیده است، گفت: نباید عملیات اجرایی و قضایی آن این قدر طول می‌کشید، اکنون که وضعیت این پروژه روشن شده است باید با تلاش مضاعف و از روش‌های مختلف منابع مالی آن تامین و کار سریع‌تر انجام شود، هر چند مترو جوابگوی نیاز همه شهر نیست اما راه‌اندازی یک خط آن، حرکت‌های بعدی را به دنبال خواهد داشت.

حسینی محراب با اشاره به وضعیت فعالیت رانندگان اتوبوس و تاکسی در شرایط کنونی، گفت: امیداریم سیستم بانکی و سازمان تاکسیرانی دست به دست هم بدهند و بتوانند ناوگان را نوسازی کنند و رانندگان جدیدی نیز به خطوط اضافه کنند.

وی با تاکید بر لزوم سامان‌دهی مسافربران خودروهای شخصی بیان کرد: وظیفه اصلی شهردار، فرماندار و دیگر دست‌اندرکاران، سامان‌دهی مسافربران شخصی است.

استاندار خوزستان بر لزوم فعالیت بخش خصوصی در حمل و نقل عمومی تاکید کرد و عنوان داشت: اقدامات شهرداری اهواز در حوزه حمل و نقل قابل تقدیر است اما باید مضاعف شود. در این زمینه باید تا حد توان تلاش کرد و می‌توان از ظرفیت منطقه آزاد اروند هم استفاده کرد.

حسینی محراب  گفت: وضعیت مدیریتی که در استان وجود دارد و تنها می‌خواهند دولتی‌ها کار کنند، کار انجام نمی‌شود بنابراین باید بخش خصوصی در این زمینه فعال شود و ما نیز کمک می‌کنیم تا حمل و نقل شهری و عمومی در اختیار بخش خصوصی قرار بگیرد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=3826

مطلب پیشنهادی

اراده ملی برای راه‌اندازی مترو اهواز وجود دارد

صبح خوزستان – محمد خانچی معاون فنی و عمرانی استانداری خوزستان با بیان این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *