چهارشنبه , 30 خرداد 1403

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی:

تا دچار کمبود نشویم اجازه واردات هیچ محصولی را نمی‌دهیم

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا زمانی که دچار کمبود محصول نشویم اجازه واردات هیچ محصولی در حوزه کشاورزی و سایر کالاها را نخواهیم داد.

سید محمد آقامیری امروز، ٨ اردیبهشت‌ماه به نمایندگی از رئیس جمهور و هیات دولت با حضور در میان مردم شهرستان دشت آزادگان و هویزه اظهار کرد: وظیفه داریم از طرف هیات دولت مشکلات این منطقه و کشاورزان را در همه ابعاد بررسی، جمع‌بندی و در نهایت به محضر ریاست جمهوری برسانیم و راهکار نیز ارائه دهیم تا این مشکلات و مسائل مرتفع شوند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در حد توان و اگر منابع دولت اجازه دهد کمک خواهیم کرد تا عمده مشکلات و مسائل کشاورزان حل شود.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه مشکلات منطقه سه دسته هستند، تصریح کرد: برخی مشکلات در سطح ملی هستند. مانند پروژه ۵۵٠ هزار هکتاری که بخشی از آن انجام ‌شده است و تاخیر در اجرای آن باعث مستهلک شدن اقدامات قبلی نیز می‌شود.

وی گفت: اگر مشکل آب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری حل شود سایر مسائل از جمله اشتغال، تولید محصولات کشاورزی، رونق دامداری و…. نیز حل می‌شود.

آقامیری با بیان اینکه وظیفه داریم از تولید حمایت کنیم، تصریح کرد: خط قرمز ما حمایت از تولید است و به هر نحو ممکن از تولید حمایت خواهیم کرد

وی عنوان کرد: تولید در بخش کشاورزی مقدماتی نیاز دارد که اولین آن آب است. بحث تامین آب یکی از موضوعات جدی است و در این زمینه گزارشی کامل و پیشنهادات عملیاتی و اجرایی به محضر ریاست جمهوری خواهیم رساند.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی در خصوص گندم، عنوان کرد: اصرار ما این است کشاورزانی که گندم خود را تحویل می‌دهند بلافاصله وجه خود را دریافت کنند. متاسفانه اختلافی در شورای قیمت‌گذاری افتاد و نیاز است هر چه زودتر تعیین تکلیف شود تا بتوانیم کل مبلغ را پرداخت کنیم.

اشتراک گذاری
منبع: ایسنا https://sobhekhouzestan.ir/?p=1344

مطلب پیشنهادی

تجمع بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج شهدای رمضان شركت نفت و گاز اروندان برگزار شد

صبح خوزستان  – به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان امروز یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *