شنبه , 2 تیر 1403

توقیف ۲۷ فروند شناور صید غیر مجاز در خوزستان

صید ماهی

سرپرست یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات خوزستان از توقیف ۲۷ فروند شناور صیادی فاقد هویت به اتهام صید غیرمجاز به روش‌های ترال و لنگری خبر داد.

کامران شریفی با اشاره به آخرین عملیات دریایی نیروهای یگان در سال جاری، اظهار کرد: در راستای حفاظت موثر از صیدگاه‌ها و زیستگاه‌های آبزیان دریایی استان، سه پایگاه حفاظت منابع چوئبده آبادان، سجافی هندیجان و ماهشهر ضمن انجام گشت دریایی مقابله با تخلفات صید در حوزه استحفاظی تعداد ۲۷ فروند شناور صیادی و فاقد هویت را به اتهام صید غیر مجاز به روش‌های ترال و لنگری توقیف کردند.

وی افزود: در جریان بازرسی از شناورهای یاد شده، تعداد ۱۲ دستگاه ترال، ۴۰ طاقه تور، ۵۷ عدد لنگر و مقدار تقریبی ۲ هزار و ۸۶۰ کیلوگرم انواع محصولات آبزی کشف و ضبط شد.

شریفی ادامه داد: پرونده‌های تخلفات صیادی جهت سیر مراحل قانونی تشکیل و آماده معرفی به مراجع قضایی و کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات صیادی سه شهرستان آبادان، ماهشهر و هندیجان است.

سرپرست یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات خوزستان اظهار کرد: با آغاز صید ماهی حلوا سفید (زبیدی) به منظور حفاظت از این گونه با ارزش اقتصادی و در معرض خطر، برخورد قاطع با شناورها و روش‌های صید غیر مجاز (لنگری)  در صیدگاه‌های استان خوزستان در دستور کار یگان حفاظت از منابع استان قرار گرفته است تا در این راستا ضمن جلوگیری از صید بی رویه، فضای فعالیت صیادان غیرمجاز و سودجو نا امن شود.

اشتراک گذاری
منبع: ایسنا https://sobhekhouzestan.ir/?p=1569

مطلب پیشنهادی

سعید آتشبار به عنوان رئیس ستاد حامیان دکتر جلیلی در شرکت‌های نفتی مستقر در جنوب غرب کشور منصوب شد

صبح خوزستان – طی حکمی از سوی فریدون عباسی دوانی مسئول کمیته انرژی ستاد انتخاباتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *