جمعه , 25 خرداد 1403

استاندار خوزستان در آئین افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و توانمندی گروه‌های جهادی و کارآفرینان؛

تولیدات باید متناسب با نیاز صورت گیرد/ما به امیدآفرینی نیاز داریم

استاندار خوزستان گفت: ما به امیدآفرینی نیاز داریم، زمانی که افزایش تولید ملی هدف قرار گیرد به همه خواسته‌های خود خواهیم رسید.

صبح خوزستان – نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و توانمندی گروه‌های جهادی و کارآفرینان امروز چهارشنبه ۲۴ اسفندماه با حضور علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اهواز آغاز به کار کرد.

استاندار خوزستان در ابتدای این آئین برپایی چنین نمایشگاه‌هایی را نشانه بلوغ و رشد کشور در صنایع کوچک و مشاغل خانگی دانست و اظهار داشت: امروز عزیزانی با کمترین هزینه و بیشترین تلاش که ناشی از اراده تسلسل ناپذیر آن‌ها است؛ تولیداتشان را در معرض دید عموم قرار دادند و امیدواریم که با استقبال خوب مردم قدمی برای خودکفایی این عزیزان برداشته شود.

حسینی محراب بر نقش‌آفرینی جوانان در عرصه‌های مختلف به ویژه مسائل اقتصادی تأکید کرد و بیان داشت: هرجایی که جوانان ما وارد عرصه اقتصادی می شوند و با ذهنیت فعال خود به طراحی می‌پردازند؛ نتیجه خوبی در پی داشته است.

وی با بیان اینکه تولیدات باید متناسب با نیاز صورت گیرد؛ عنوان داشت: صنایع بزرگ از صنایع کوچک نشأت می گیرد، آنچه که ما از کشورهای دیگر می‌بینیم این است که به خوشه‌های صنعتی توجه کرده اند و تولیدات خود را متناسب با نیازهای کارگاه‌های متوسط و کوچک انجام دادند و سپس این صنایع را با صنایع بزرگ پیوند می‌دهند.

استاندار خوزستان افزود: هر چه هزینه های تولید کاهش یابد در مقابل قدرت رقابت افزایش خواهد یافت.

حسینی محراب بر ایجاد امید در جامعه تأکید داشت و تصریح کرد: ما به امیدآفرینی نیاز داریم، زمانی که افزایش تولید ملی هدف قرار گیرد به همه خواسته‌های خود خواهیم رسید.

وی در پایان از فعالان فضای مجازی و رسانه‌ها خواست تا خودباوری غرفه‌داران این نمایشگاه را که مصداق بارز ” ما می‌توانیم” است را به تصویر بکشند.

لازم به ذکر است؛ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و توانمندی گروه‌های جهادی و کارآفرینان در راستای نمایش توانمندی ۲۵۰۰ گروه جهادی خوزستان و با حضور کارآفرینان استانی و کشوری در ۳۰۰ غرفه نمایشگاه‌های شکوه هجرت و طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی در اهواز برگزار شده است.

این نمایشگاه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت، سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با هدف ارائه خدمات گروه‌های جهادی و حضور تولیدکنندگان جهت معرفی محصولات صنایع دستی و تبدیلی کشاورزی اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های شکوه هجرت و طلایه دارن اقتصاد مقاومتی کرده است.

در این نمایشگاه از دستاوردهای طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی، محصولات تولیدی کارآفرینانی از استان و سطح کشور در ۳۰۰ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی اهواز رونمایی می‌شود.

گفتنی است این نمایشکاه به منظور نمایش دستاوردهای جهادگران بسیج سازندگی و کارآفرینان، این نمایشگاه از امروز ۲۴ اسفندماه تا ۲۸ اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز آماده بازدید عموم علاقه‌مندان است.

 

خبرنگار: سعید رضائی

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2669

مطلب پیشنهادی

گفت‌وگو با محمد سعید معلی آرتیست نام آشنای این روزها

خودتان را معرفی کنید؟ من محمد سعید معلی هستم متولد اهواز با ۳۲ سال سن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *