سه شنبه , 5 تیر 1403

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر در مجمع عادی و فوق‌العاده سالیانه؛

تولید ۱۱۰ درصدی پتروشیمی غدیر نسبت به ظرفیت اسمی در سال ۱۴۰۱/رکورد تولید در سال ۱۴۰۱ شکسته شد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر از شکسته شدن رکورد تولید در سال مالی ۱۴۰۱ خبرداد و گفت: ظرفیت اسمی ۱۲۰ هزار تن در سال بوده که پتروشیمی غدیر با تولید ۱۳۲ هزار تن در سال گذشته به میزان ۱۱۰ درصد از طرفیت اسمی خود تولید داشت.

صبح خوزستان – حسین صفاری امروز شنبه سوم تیرماه در مجمع عادی و فوق‌العاده سالیانه مربوط به سال مالی ۱۴۰۱ (منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱) با بیان اینکه پتروشیمی غدیر اولین برگزار کننده مجمع در خوزستان در بین شرکت های بورسی است، اظهار کرد: نیروی انسانی یک سرمایه برای شرکت است و پتروشیمی غدیر در سال ۱۴۰۱ به ازا هر نفر ۲۲۵ تُن محصول تولید کرد در حالی که در سال ۱۴۰۰ به ازا هر نفر ۱۸۱ تُن بود.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ با ۹۰ درصد ظرفیت اسمی توانستیم ۱۰۸ هزار تن محصول تولید کنیم و در سال ۱۴۰۱ با رشد ۳۲ درصدی و بالاتر از ظرفیت اسمی ۱۳۲ هزار تن محصول تولید و رکورد شکسته شد.

مدیرعامل پتروشیمی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۰ تاکنون به این میزان تولید و مشابه آن نزدیک نشده بودیم و بیشترین آن ۱۲۲ هزار تن بود، گفت: سهم افزایش تولید نسبت به ظرفیت اسمی از کل درآمد در سال ۱۴۰۱ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان و سهم افزایش تولید نسبت به سال گذشته از کل درآمد نیز ۷۶۱ میلیارد تومان بود.

وی از تولید PVC به میزان ۱۱۰ درصد ظرفیت اسمی و رتبه اول در هلدینگ تاپیکو و پتروشیمی‌های تولید کننده این محصول خبرداد و اضافه کرد: در سال گذشته بعد از ۱۱ سال لود VCM به ۱۰۰ درصد رسید.

صفاری با اشاره به تامین خوراک پایدار از پتروشیمی اروند و به صفر رسیدن واردات این محصول عنوان کرد: قیمت PVC از اواخر سال ۱۴۰۰ از حدود ۲۰۰۰ دلار به ۶۹۲ دلار سقوط کرد که با همت کارکنان با افزایش تولید ریزش قیمت‌ها جبران شد.

وی افزود: بعد از ورود به رینگ صادراتی بورس کالا محصولات با قیمت خوبی و حتی بالاتر از نرخ جهانی به فروش رسید. همچنین فروش سال ۱۴۰۰ حدود ۱۰۷ هزار تن و فروش سال گذشته ۱۳۳ هزار تن و بیشتر از میزان تولید بود.

صفاری سود عملیاتی شرکت را در سال گذشته یکهزار و ۴۳۷ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: مبلغ فروش شرکت در سال ۱۴۰۰ در حدود سه هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان و فروش سال گذشته نیز چهار هزار و ۲۵۴ میلیارد تومان بود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی غدیر مهم‌ترین اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ را رفع انحصار تجهیزات استراتژیک، برنامه‌ریزی برای دستیابی به گرید پزشکی و انجام تعهدات ارزی و فرازهای امید بخش این شرکت در همان سال را خرید سهام دماوند انرژی به میزان ۱۵ درصد ارزش بازار، کلنگ‌زنی واحد کلر آلکالی برای خروج از تولید تک محصولی شرکت، خرید واحد VCM و خرید مواد شیمایی حساس کارخانه به اندازه ۲ سال عنوان کرد.

وی اضافه کرد: تولید سه ماهه اول سال جاری ۳۷ هزار و ۳۰ تن و در مدت مشابه سال گذشته ۳۲ هزار و ۷۲۵ تن بود. همچنین در سه ماهه اول سال جاری تراز VCM به PVC مثبت و در این مدت ۴۱ هزار و ۱۵ تن VCM تولید و ۳۷ هزار تن آن به PVC تبدیل و مازاد آن در بازار عرضه شد.

وی سهم فروش شرکت از صادرات را ۱۵ درصد عنوان کرد و گفت: تولید و فروش شرکت پتروشیمی غدیر چه در داخل و چه در خارج، توسط NPC کنترل و نظارت می‌شود و تنها شرکت پتروشیمی کشور است که تمام محصولات خود را در بورس کالا عرضه می کند و علاوه بر اینکه شفاف ترین نوع فروش را دارد، همزمان کلیه اطلاعات را در چارت سامانه به ثبت می رساند.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2030

مطلب پیشنهادی

نشست رئیس ستاد اقامه نماز شركت نفت و گاز اروندان با رابطین روابط عمومی و ائمه جماعت/تحول چشم‌گیر در اقامه نماز در شركت نفت و گاز اروندان

صبح خوزستان – به نقل از  روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *