چهارشنبه , 30 خرداد 1403

جابجایی و تعویض ترانس پست اصلی بهبهان در کمتر از ۲۴ ساعت/ تقویت برق شهرستان بهبهان ظرف چند روز آینده

ترانس

مدیر امور انتقال ناحیه ارجان شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: یکی از ترانس‌های بخش ۲۳۰ به ۳۳ کیلوولت پست اصلی بهبهان دچار حادثه شد که اقدامات تعویض آن بدون وقفه در حال انجام است.

صبح خوزستان – به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، عبدالصاحب کفایت بیان کرد: چهارشنبه شب ( ۳۱ خرداد) یکی از ترانس‌های ۵۰ مگاولت آمپری بخش ۲۳۰ به ۳۳ کیلوولت پست اصلی بهبهان به علت حادثه از مدار خارج شد که پس از بررسی‌های اولیه مشخص گردید ترانس مذکور نیاز به تعویض دارد.
وی افزود: بلافاصله با هماهنگی و حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و مساعدت وزیر نیرو، ترانس جایگزین از پتروشیمی گچساران بارگیری و به پست برق اصلی بهبهان منتقل شد.
مدیر امور انتقال ناحیه ارجان شرکت برق منطقه‌ای خوزستان توضیح داد: برای تسریع در انجام کار یک جرثقیل فوق سنگین از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به پست برق منتقل و در یک اقدام جهادی و با تلاش شبانه‌روزی ترانس آسیب دیده جداسازی و مونتاژ ترانس جدید به روی سکو آغاز شد.
کفایت ادامه داد: با حضور گروه‌های عملیاتی از دیگر نواحی انتقال شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در سه شیفت کاری، آماده‌سازی ترانس جدید در حال انجام است و تا قبل از اتمام هفته جاری وارد مدار خواهد شد.
وی بیان کرد: در ساعت‌های اولیه حادثه خاموشی کوتاه مدتی به مشترکین داده شد که با انتقال بار به سایر پست‌های منطقه، خاموشی مشترکین بخش خانگی برطرف گردید.
مدیر امور انتقال ناحیه ارجان شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تاکید کرد: به یاری پروردگار و همت و تلاش بی‌وقفه همکاران، تا روز سه‌شنبه هفته جاری ترانس جدید وارد مدارد خواهد شد و پایداری شبکه برق در شهرستان بهبهان تقویت می‌شود.
کفایت بیان کرد: از شرکت‌ها و دستگاه‌هایی که در این حادثه ( فرمانداری شهرستان بهبهان، کارخانه سیمان بهبهان، اداره راهداری، پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، شرکت توزیع برق شهرستان بهبهان و پلیس راه بهبهان) برای تسریع در عملیات حمل، جابجایی و مونتاژ ترانس جدید با این امور همکاری کردند تقدیر و تشکر می‌نماییم.
با توجه به شروع پیک مصرف، روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان از مشترکین درخواست می‌کند که برای حفظ پایداری شبکه، با رعایت الگوی مصرف برق، خاموش کردن کولرهای اضافی، استفاده از روشنایی طبیعی در روز و عدم استفاده از لوازم پر مصرف در ساعت پیک مصرف (۱۱ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۲۲) صنعت برق را در خدمت رسانی مستمر همراهی نمایند.
اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2060

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *