سه شنبه , 5 تیر 1403

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :

حفظ صنایع دستی، کلید بقای تمدن خوزستان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، بر اهمیت حفظ و توسعه صنایع دستی و میراث فرهنگی در تقویت و بقای تمدن خوزستان تأکید کرد.

به گزارش صبح خوزستان: عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران از غرفه میراث خوزستان را بازدید کرد.

وی درباره اهمیت حفظ تمدن خوزستان صحبت کرد: باید دست صنعتگرانی که به صنایع دستی مشغول هستند را بوسید، زیرا آنها در انجام کارهای بزرگی که باعث بقای تمدن خوزستان می‌شود، نقش بسزایی دارند.

خسروپناه با اشاره به دو عنصر اصلی تمدن ایرانی اسلامی، یعنی دانش و صنایع دستی، توضیح داد: تمدن ایرانی اسلامی به دو چیز بنیان می‌شود. یکی دانشی است که در کتابها جای می‌گیرد و دیگری آثاری است که در صنایع دستی نمایان می‌شود. صنایع دستی نقش مهمی در حفظ نمادهای اصلی تمدن ایران اسلامی دارند به طور ویژه خوزستان.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره‌نگری از همت و تلاش اداره میراث فرهنگی خوزستان، تاکید کرد: با تلاش و پشتکار این اداره و همکاری با صنعتگران و هنرمندان، می‌توانیم میراث فرهنگی و تمدن ایران اسلامی را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

خسروپناه بر اهمیت حفظ و توسعه صنایع دستی و میراث فرهنگی در تقویت و بقای تمدن خوزستان تأکید کرد و نیازمندی به توجه و حمایت دستگاه‌های ذیربط را بیان کرد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=4988

مطلب پیشنهادی

افتخار آفرینی بی سابقه کشتی خوزستان در سطح بین‌المللی

صبح خوزستان  – به دنبال افتخار آفرینی های ۳سال گذشته هئیت کشتی استان خوزستان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *