پنجشنبه , 24 خرداد 1403

فرمانده انتظامی اهواز:

خانواده‌ها نقش مهمی در تحکیم حجاب و عفاف دارند/تنها یک درصد تیراندازی‌ها در استان، مربوط به مراسمات است

فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز گفت: اغلب تیراندازی‌های در حواشی اهواز اتفاق می افتد و تنها یک درصد تیراندازی ها در استان، مربوط به مراسمات است.

صبح خوزستان – به مناسبت روز خبرنگار امروز چهارشنبه(۱۸مردادماه) سرهنگ حسین زلقی در آئین تجلیل از خبرنگاران، با بیان اینکه خبرنگاران سربازان فرهنگی نظام هستند، اظهار کرد: اصحاب رسانه باعث افزایش سطح دانش و آگاهی مردم و اقنا سازی عمومی نسبت به حوزه عملیات‌های انتظامی هستند.

وی افزود: با ٣ ماه برنامه ریزی های دقیق شبانه روزی و با توجه به جغرافیای منطقه از ابتدای سال تاکنون در حوزه جرائم عادی شاهد کاهش ١٢ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهر اهواز هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان اهواز بیان کرد: ما به عنوان متولی نظم و امنیت مردم باید به جهت رضایتمندی شهروندان نظم و امنیت عمومی را ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید در برابر مدیرانی که ترک فعل می‌کنند مطالبه گر باشند، تصریح کرد: در حوزه امنیت ۴۵ ارگان دخیل هستند و اگر این دستگاه‌ها به وظایف خود عمل نکنند چرخه امنیت با مشکل مواجه می شود.

زلقی با اشاره به اینکه در مناطق اهواز نقطه گذاری صورت گرفته است، افزود: هدف این است که ببینیم در کدام مناطق یا محلات تعداد جرایم افزایش پیدا کرده و مطابق با چگونگی جرم و نحوه برخورد برنامه ریزی کنیم و متمرکز شویم.

وی عنوان کرد: یکی از دلایل سرقت محتویات خودرو، سهل انگاری مالکان خودروها است که در برخی مواقع راننده درب خودرو را باز می گذارد یا به صورت روشن رها می کند.

فرمانده انتظامی کلانشهر اهواز گفت: اغلب تیراندازی‌های در حواشی اهواز اتفاق می افتد و تنها یک درصد تیراندازی ها در استان، مربوط به مراسمات است.

وی با بیان اینکه سلاح نماد بزرگی نیست و به جز ضرر و زیان منفعتی ندارد، ادامه داد: در نشست هایی که با بزرگان عشایر و سرای طوایف داشتیم و کارهای فرهنگی انجام شده تیراندازی در مراسمات کاهش یافته است و پیشنهاد کاشت درخت بجای تیراندازی داده شد.

سرهنگ زلقی تشریح کرد: در حوزه کشف سلاح افزایش صورت گرفته و نسبت به سایر شهرهای کشور، عملکرد قابل قبولی در حوزه کشفیات سلاح داشته ایم.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها نقش اساسی در تحکیم حجاب و عفاف دارند، گفت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه آحاد جامعه است و موضوع عفاف و حجاب هم در مردان و هم زنان باید رعایت شود.

سرهنگ زلقی در پایان خاطرنشان کرد: در کلانتری ها کمبود امکانات نداریم و هر کلانتری امکانات مربوط به خودش را دارد اما اگر در مواقعی سرعت خدمات رسانی کاهش یابد مربوط به افزایش ماموریت ها در آن بازه زمانی است.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2725

مطلب پیشنهادی

گفت‌وگو با محمد سعید معلی آرتیست نام آشنای این روزها

خودتان را معرفی کنید؟ من محمد سعید معلی هستم متولد اهواز با ۳۲ سال سن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *