چهارشنبه , 30 خرداد 1403

رییس اتاق بازرگانی اهواز در دیدار با همتای خود در اربیل اقلیم کردستان عراق مطرح کرد؛

خوزستان در زمینه صادرات خدمات فنی مهندسی صنعت نفت از توانمندی بالایی برخوردار است

رییس اتاق بازرگانی اهواز گفت: استان خوزستان به عنوان قطب صنعت نفت ایران، در زمینه صادرات خدمات فنی مهندسی این بخش از صنعت به اقلیم کردستان عراق نیز، توانمندی بالایی دارد.

صبح خوزستان – محمد جواد امانی در جریان دیدار با هماتی خود در شهر اربیل اقلیم کردستان عراق اظهارکرد: خوزستان به واسطه فعالیت واحدهای تولیدی توانمند، در کنار دیگر ظرفیت های اقتصادی خود، به شکوفایی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی رسیده است.

وی بیان داشت: شرکت های فعال در این حوزه، تجهیزات و قطعات با استانداردهای بین المللی را تولید می کنند که امکان بهره مندی منطقه اقلیم کردستان از توانمندی های فنی مهندسی استان خوزستان فراهم است.

رییس اتاق بازرگانی اهواز، استان خوزستان را سرآمد در تولید محصولات مختلف کشاورزی و غذایی مختلف عنوان کرد و ادامه داد: ظرفیت های تولیدی و تجاری این استان زمینه ای مطلوب را برای بهره مندی منطقه اقلیم کردستان ایجاد کرده است.

امانی در بخش دیگری از این نشست ضمن دعوت از هیات رییسه اتاق بازرگانی اربیل اقلیم کردستان عراق برای حضور در همایش فرصت های سرمایه گذاری خوزستان گفت: به واسطه تفاهمنامه های از پیش منعقد شده، آمادگی پذیرش هیات‌های تجاری از این منطقه و همچنین برگزاری نمایشگاه های مشترک اقتصادی با اتاق بازرگانی اربیل را داریم.

رییس اتاق بازرگانی اربیل اقلیم کردستان عراق با بیان اینکه معرفی توانمندی های مشترک خوزستان و اقلیم کردستان عراق با هدف توسعه مبادلات تجاری ضروری است گفت: تمایل داریم به صورت مشترک با اتاق بازرگانی اهواز، نمایشگاه های اقتصادی مشترک برگزار کنیم.

همچنین “ملا مجبد” با اشاره به اینکه حضور هیات تجاری اتاق بازرگانی اهواز در اربیل اقلیم کردستان عراق به عنوان یک فرصت مناسب برای توسعه مبادلات تجاری با ایران محسوب می شود ادامه داد: شناخت مطلوب و کافی از توانمندی های تولیدی و اقتصادی در امر تجارت، علاوه بر ایجاد بهره وری، باعث تسهیل امور بازرگانی می شود.

وی با قدردانی از معرفی بخشی از توانمندی های استان خوزستان به منظور بهره مندی فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی اربیل اقلیم کردستان عراق بیان داشت: تلاش داریم از ظرفیت های استان خوزستان به منظور تجارتی سودآور ، بیش از پیش استفاده کنیم.

رییس اتاق بازرگانی اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود در راستای توسعه مبادلات و همچنین تقویت روابط، تفاهمنامه های از پیش منعقد شده بین دولت ایران و اقلیم کردستان عراق احیا و مورد بهره برداری قرار گیرد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=3148

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *