چهارشنبه , 30 خرداد 1403

خوزستان قلب تپنده کشاورزی ایران اسلامی

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در سفر به استان خوزستان گفت: خوزستان، استانی سرآمد و قلب تپنده کشاورزی ایران اسلامی است.

صبح خوزستان – جلسه شورای مدیران استان با حضور هوشنگ محمدی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، با دستور کار بررسی بودجه، مسائل مربوط به منابع انسانی، پشتیبانی و تجهیز مراکز جهاد کشاورزی استان و پیگیری مسکن کارکنان در سالن جلسات مجتمع شهید منصوری اهواز برگزار شد.

محمدی در این جلسه اظهار کرد: اگر هر کس در هر جایگاهی وظیفه و مسئولیت خود را به درستی انجام دهد کارها به نحو احسن پیش خواهد رفت.

وی در ادامه با بیان این مطلب که خوزستان، استانی سرآمد در تولید محصولات کشاورزی است تصریح کرد: خوزستان ۱۸ درصد از کل تولیدات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده و قلب تپنده کشاورزی ایران اسلامی محسوب می‌شود و این مهم وجه تمایز استان زرخیز خوزستان با سایر استان‌های کشور است.

محمدی همچنین به فاصله قابل توجه خوزستان از نظر تولید با استان های دیگر اشاره و بیان کرد: قطعاً نگاه وزارتخانه نیز به چنین استان ویژه‌ای، خاص خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی بیان داشت: در سال زراعی گذشته نیز خوزستان با خرید تضمینی بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم عنوان استان طلایی کشور و رتبه نخست تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که امروز وظیفه مهم ما بررسی مسائل و ارائه راهکار مناسب برای مرتفع کردن این موضوعات معیشتی کارکنان است گفت: یکی از موضوعات خاص مورد پیگیری از نظر ما مسکن کارکنان است که در این راستا ضمن دعوت از مسئولین مرتبط، به سرعت در حال پیگیری این مهم هستیم.

محمدی در ادامه به تجهیز و نوسازی مراکز جهاد کشاورزی اشاره و بیان کرد: مراکز جهاد کشاورزی بسیار مهم و سرپنجه های ما در عرصه تولید هستند که طبق ابلاغ مقام عالی وزارت برای تجهیز این مراکز ستاد تشکیل و به موازات آن نیز در استان‌ها کمیته‌هایی برای تجهیز، نوسازی و به روز رسانی امکانات لوجستیکی این مراکز با محوریت مدیریت هماهنگی ترویج استان ها ایجاد خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی در ادامه به سند جذب نیروی انسانی در بخش کشاورزی اشاره و بیان کرد: در سال گذشته ۲ هزار و ۶۵۰ نفر نیرو با آزمون استخدامی جذب شد و مجوز جذب ۲ هزار نیرو نیز گرفته شده که تلاش می‌کنیم آزمون استخدامی این تعداد نیز امسال برگزار شود.

وی در خاتمه با بیان این مطلب که ما طبق سند جذب نیروی انسانی پیش خواهیم رفت گفت: امیدواریم تا ۵ سال آینده نیروی انسانی وزارت جهاد کشاورزی به حد نصاب مقرر شده در این سند برسد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=3969

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *