چهارشنبه , 30 خرداد 1403

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی:

دستاوردهای صنعت نیشکر غرورآفرین است

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دستاوردهای صنعت نیشکر را بی‌نظیر دانست و فعالیت این صنعت را افتخاری برای خوزستان و کشور عنوان کرد.

صبح خوزستان – دکتر حامد عین افشار در جلسه بررسی آخرین وضعیت راه اندازی کارخانه کاغذ در کشت و صنعت سلمان فارسی، با بیان این مطلب گفت، اقداماتی که در صنعت نیشکر در زمینه تولید متنوّع محصولات انجام شده، غرورآفرین است و نشان از بالندگی و پویایی این مجموعه صنعتی دارد.

وی ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و پرسنل این شرکت، بیان کرد، با توجه به ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در احداث صنایع پایین دستی، آینده پیش‌روی صنعت نیشکر روشن است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه نیشکر، کارخانه کاغذ سبز خوزستان را عاملی برای جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی در تولید کاغذ تحریر دانست و بیان کرد، بانک‌های ملی و صادرات به عنوان سهامداران شرکت توسعه نیشکر تمام تلاش خود را برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر این کارخانه انجام می‌دهند و در عین حال انتظار داریم خروجی این کارخانه مطلوب باشد.

مطالبات صنعت نیشکر از دولت صرف شکوفایی این صنعت می‌شود

دکتر حامد عین افشار در بخش دیگری از سخنان خود از پیگیری پرداخت خسارت‌های ناشی از خشکسالی به صنعت نیشکر خبر داد و اظهار کرد، مطالبات صنعت نیشکر از دولت در این زمینه صرف شکوفایی و پیگیری طرح‌های دانش‌بنیان و توسعه‌ای صنعت نیشکر خواهد شد.

در ادامه این جلسه، اعضای هیئت مدیره ضمن حمایت صنعت نیشکر از تکمیل کارخانه کاغذ، بر رفع موانع بر سر راه خرید تجهیزات و خط تولید کارخانه کاغذ تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، کارخانه کاغذ با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در کشت و صنعت نیشکر سلمان فارسی در حال ساخت است. این کارخانه، نقش مهمی در رونق تولید و ایجاد اشتغال دارد.

با اجرای این پروژه، ضمن ایجاد 2 هزار شغل در منطقه و جلوگیری از خروج سالانه ۲۸۵ میلیون دلار ارز ، از قطع شدن ۶ میلیون اصله درخت تنومند درسال جلوگیری می‌شود.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2295

مطلب پیشنهادی

تداوم محدودیت‌‌های برق خسارت فولاد خوزستان را به یک میلیارد دلار می‌رساند

صبح خوزستان – در چند سال اخیر محدودیت‌های برقی باعث شده، بخشی از تولید برنامه‌ریزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *