سه شنبه , 5 تیر 1403

دكتر زمان‌پور: مأموریت اصلی هلدینگ صباانرژی تخصصی‌سازی است

مدیر عامل هلدینگ صباانرژی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به حوزه تخصصی این شرکت که نفت، گاز و انرژی است؛ تصریح کرد مأموریت اصلی ما در این شرکت تخصصی‌سازی است.

صبح خوزستان – به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، دکتر زمان‌پور در این راستا به راه اندازی شوراهای راهبردی تخصصی در حوزه‌های مختلف از جمله فولاد و پتروشیمی در شرکت‌های تابعه اشاره کرد و گفت تلاش می‌کنیم با کمک این متخصصان به سمت تخصصی‌سازی گام برداریم.

در ادامه این مصاحبه که در حاشیه برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه وصندوق صورت گرفت؛ مدیر عامل هلدینگ صبا انرژی، تخصصی کردن پرتفوی بورسی شرکت را هم در همین راستا دانست و گفت خروج از سهم‌های کم بازده و زیان ده و سرمایه‌گذاری در سهام‌های پرسود و زودبازده از اولویت‌های هلدینگ صباانرژی است.

دکتر زمان‌پور افزود: گام بعدی ما در هلدینگ، سرمایه‌گذاری است زیرا رشد تولید بدون سرمایه‌گذاری امکان پذیر نیست و در این راستا پروژه‌های متعددی را برای تکمیل زنجیره ارزش معرفی کرده‌ایم.

مدیرعامل هلدینگ صباانرژی در ادامه ارزش پرتفوی بورسی شرکت در پایان سال مالی منتهی به 29 اسفند1401 را 76 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به دوره مشابه سال گذشته حدود 29 درصد رشد داشته است.

دکتر زمان‌پور سرمایه هلدینگ را 4 همت اعلام کرد و از عزم شرکت برای افزایش این رقم خبر داد.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشتگی، در پایان با اشاره به پروژه‌های مهمی همچون مگا پروژه PDH-PP  جم و ABS & Rubber پادجم، مهم‌ترین چالش کنونی پیش روی هلدینگ را افزایش نرخ خوراک دانست و تأکید کرد انجمن صنفی کارفرمایان پتروشیمی ایران به جد پیگیر اصلاح این قیمت است.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2567

مطلب پیشنهادی

اراده ملی برای راه‌اندازی مترو اهواز وجود دارد

صبح خوزستان – محمد خانچی معاون فنی و عمرانی استانداری خوزستان با بیان این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *