سه شنبه , 5 تیر 1403

رشد قابل قبول شاخص‌هاي اصلي وزارت ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي

مديركل دفتر مديريت عملكرد، بازرسي و پاسخگويي به شكايات وزارت ميراث‌فرهنگي با تأكيد بر اين‌كه در حوزه ارزيابي عملكرد در مرحله رشد هستيم و حتي در بعضي از شاخص‌هاي اصلي رشد قابل قبول‌تري نيز داشته‌ايم گفت: مهمترين مؤلفه‌اي كه در حال حاضر مدنظر ما قرار دارد اين است كه با شناخت بهتر نسبت به شاخص‌هاي عمومي و تلاش‌هاي مجموعه، جزو دو يا سه رتبه برتر جشنواره شهيدرجايي باشيم.

صبح خوزستان – میثم آسوپا در حاشیه سومین نشست منطقه‌ای ارزیابان جنوب غرب کشور که ۲۰ دی‌ماه ۱۴۰۲ به میزبانی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در حوزه ارزیابی عملکرد، مهمترین موضوعاتی که وجود دارند، هماهنگی دستگاه‌های اجرایی‌ مرتبط با ما و همچنین شناخت دقیق از شاخص‌های عمومی و اختصاصی است که در بین استان‌ها برای آشنایی و ارتباط بیشتر لازم هستند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث‌فرهنگی ادامه داد: این نشست‌ها به‌منظور تبادل تجارب میان استان‌ها و ارائه شناخت درست‌تر نسبت به همدیگر برگزار می‌شود؛ مواردی که در برخی مواقع باید تبیین و در مواردی نیاز به تغییر آن‌ها احساس می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، او افزود: چنین نشست‌هایی باعث می‌شود تا استان‌ها مواردی که در موضوعات جزء در استان‌های خود احساء کرده‌اند و مفید است را با دیگر استان‌ها در میان بگذارند. اگر این چالش‌ها پیش از ارزیابی به موقع و در زمان درست احساء و رفع شوند، قطعاً اثرگذاری بهتر و درست‌تری خواهد داشت.

آسوپا تصریح کرد: مهمترین مؤلفه ما در حوزه ارزیابی، اصلاح جریان کاری و بهره‌وری وزارت‌خانه است که این موضوع به خوبی و به کمک ارزیابان ممکن است به نقطه عالی خود برسد. ما در ارزیابی عملکرد به دنبال پیدا کردن ضعف یا نقاط پنهان ارزیابان نیستیم بلکه بر عکس به دنبال نشان دادن تلاش‌ها، اقدامات و زحماتی هستیم که همکاران در طول سال متحمل می‌شوند و باعث ارتقای این مجموعه می‌شود تا بتوان از این راه به امتیاز لازم دست یافت.

او بیان کرد: مهمترین اتفاق این سلسله‌نشست‌ها، همراه شدن کل بدنه اداری وزارتخانه و ادارات استان‌ها با ارزیابان است و همچنین تبادل تجربه و این‌که این نشست‌ها می‌تواند باعث اصلاح موضوعات مهمی شود که سازمان امور استخدامی و مجموعه‌های دیگر در تکالیف ما در نظر می‌گیرند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت میراث‌فرهنگی با تأکید بر این‌که در حوزه ارزیابی عملکرد در مرحله رشد هستیم و حتی در بعضی از شاخص‌های اصلی رشد قابل قبول‌تری نیز داشته‌ایم افزود: مهمترین مؤلفه‌ای که در حال حاضر مدنظر ما قرار دارد، این است که در رتبه‌هایی که همیشه وزارتخانه در سه چهار رتبه اول بوده را حفظ کنیم و با شناخت بهتر نسبت به شاخص‌های عمومی و تلاش‌های مجموعه، جزو دو سه رتبه برتر جشنواره شهیدرجایی باشیم.

او در خصوص سفر دوباره خود به خوزستان نیز گفت: سفر به خوزستان برای ما همیشه خوشایند بوده و هست. اما مهمترین موضوع این است که ما در شرایط فعلی که فشار کار در وزارتخانه به دلیل نزدیکی به پایان سال و عید نوروز خیلی فشرده و سخت شده، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان مانند همیشه شجاعانه قدم پیش گذاشت و بخشی از زحمات ما را پذیرا شد. همیشه حضور در استان خوزستان به دلیل ظرفیت‌های موجود و تجارب بالای این مجموعه برای ما ارزشمند و مفید بوده است.

آسوپا عنوان کرد: نکاتی که امروز توسط کارشناسان استان در بخش گردشگری و ارزیابی عملکرد و خود مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان تشریح شد، بسیار مهم و کاربردی بود.

او در پایان با اشاره به ویدئویی که از جاذبه‌های خوزستان در این نشست پخش شد، گفت: هرگز این تصور را نداشتم که همزمان در یک فاصله زمانی کوتاه شاهد دو دمای متفاوت باشم. استانی که هم برف دارد و هم خشکی و گرما. چای قرمز و دیدن تصاویر منتخب از استان کار بسیار خلاقانه‌ای بود. این ویدئو جزو سه ویدیوی برتری بود که مهندس ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی به عنوان نمونه در هیأت‌دولت ارائه کرد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=4547

مطلب پیشنهادی

نشست رئیس ستاد اقامه نماز شركت نفت و گاز اروندان با رابطین روابط عمومی و ائمه جماعت/تحول چشم‌گیر در اقامه نماز در شركت نفت و گاز اروندان

صبح خوزستان – به نقل از  روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *