سه شنبه , 5 تیر 1403

معاون توسعه ارزیابی آموزش و پرورش خوزستان مطرح کرد؛

روش جذب معلم در آموزش و پرورش بعد از ۵۰ سال متحول شده است

استخدامی

معاون توسعه ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: روش ارزیابی و سنجش جذب معلم در سیستم آموزش و پرورش بعد از ۵۰ سال متحول شده و به صورت کاملا حرفه‌ای به این مبحث پرداخته می‌شود.

صبح خوزستان – بهروز موسوی چهارشنبه در نشستی با موضوع نحوه ارزیابی جذب معلم در استان در محل اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: جایگزین شدن فرآیند ارزیابی به جای روش محاسبه و سنجش قطعا باعث خواهد شد تا نیروهای کاربلد و کارشناس را در مجموعه آموزش و پرورش جذب کنیم.

وی گفت: در مجموع سه هزار و ۸۰۰ داوطلب آزمون استخدامی آموزش و پرورش استان توسط چهار تیم تعیین شده ارزیابی خواهند شد که از این تعداد در نهایت یکهزار و ۶۰۰ داوطلب استخدام می‌شوند.

موسوی با بیان اینکه برای بقا و دوام سیستم توانمند آموزش و پرورش نیاز بود تا چنین فرآیند ارزیابی جذب معلم ایجاد شود ادامه داد: آموزش و پرورش با ایدئولوژی اسلامی ارتباط تنگاتنگ دارد و برای جذب معلمانی متدین این روش سنجش بسیار کارآمد است.

معاون توسعه ارزیابی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: آموزش و پرورش بعد از انقلاب دستخوش دگرگونی‌های زیادی شد و با تغییر دولت‌ها نیز دچار تغییرات زیادی گردید، به عنوان مثال در دولتی معاونت پرورشی حذف شد و در دولتی دیگر این معاونت دوباره احیا گردید.

موسوی بیان کرد: در این روش ارزیابی زمان، فضا و ابزار لازم در اختیار داوطلب وجود دارد تا بتواند توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارد.

وی افزود: چهار تیم ارزیاب در بخش‌های مختلف داوطلب را مورد ارزیابی قرار می‌دهند تا متناسب با سند مورد نظر آموزش و پرورش انتخاب شوند.

طبق گفته آموزش و پرورش خوزستان ۱۰ هزار نیروی معلم در استان کمبود وجود دارد.

آزمون استخدامی معلم در اردیبهشت امسال برگزار شد و مراحل ارزیابی به روش جدید چند برابر ظرفیت داوطلبان قبول شده در حال انجام است.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2532

مطلب پیشنهادی

ضرورت حضور پرشور و آگاهانه در انتخابات/رشد اقتصادی و جهش تولید با دولت خدمت و پیشرفت

به قلم: محمود صادقی حسنوند/رئیس ستاد مردمی ایران من در استان خوزستان تلاش برای حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *