دوشنبه , 25 تیر 1403

در حاشیه رویداد پتروتک صورت پذیرفت؛

رونمایی از برد و شبیه ساز برد كنترل شیرهای برقی MOV تلمبه خانه غرب كارون توسط مدیرعامل شركت ملی نفت ایران

برد و شبیه ساز برد کنترل شیرهای برقی MOV تلمبه خانه غرب کارون توسط دکتر محسن خجسته مهر معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در اولین روز رویداد پتروتک رونمایی شد.

صبح خوزستان  – در اولین روز رویداد پتروتک، دکتر محسن خجسته مهر مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و عبدالله عذاری اهوازی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان به همراه جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت از دستاورد دو تن از کارکنان پژوهشگر و مخترع این شرکت با عنوان برد و شبیه ساز برد کنترل شیرهای برقی MOV رونمایی کردند.

دکتر خجسته مهر در این رونمایی اظهار داشت: روحیه حل مسائل با خلق نوآوری، پژوهش و دانش، معیار بسیار ارزشمندی است که در کارکنان جوان و سختکوش شرکت نفت و گاز اروندان به عنوان خطوط مقدم تولید وجود داشته و قطعا چنین اقداماتی منجر به خلق ارزش و نتایج ارزشمند خواهد شد.

مهندس عذاری اهوازی در خصوص اهمیت این دستاورد اظهار داشت: در تلمبه خانه غرب کارون 52 عدد شیر برقی MOV مستقر است که جایگزین کردن برد کنترل های معیوب از شرکت فرانسوی سازنده به علت تحریم ها ممکن نبود، که این مهم از طریق ساخت داخل و توسط دو تن از کارکنان مخترع، آقایان بهروز جهانگیری بابادی و امید قاسمی انجام شد و جهت ایجاد اطمینان و ایمنی قبل از استقرار این برد، ساخت شبیه ساز این بردها صورت پذیرفت که پس از دریافت خروجی های مختلف و صحت سنجی مورد استتفاده قرار گرفت.

در ادامه مهندس محمد عبیاتی مدیر تلمبه خانه غرب کارون به تشریح کاربرد و فرآیند منجر به ساخت این تجهیز پرداخته و با اشاره به مسئولیت پذیری و اقدام فعالانه و نوآورانه کارکنان این شرکت در حل مشکلات افزود: بیش از پیش این روحیه کاری باید در سطح صنعت نفت ترویج داده شود، و بدون شک همت، دانش و ابتکارات این سرمایه های عظیم انسانی و جوان گره گشای بسیاری از تنگناهای تولید خواهد بود.

گفتنی است از مشخصات و قابلیت های برد و شبیه ساز برد می توان به شبیه سازی کلیه سیگنال های ورودی و خروجی، عیب یابی سریع، تست بردهای تعمیری، کاربردهای آموزشی و ارزیابی و تست بردهای تامین شده، فرمان ورودی به صورت local و remote، فرمان خروجی جهت چپگرد و راستگرد الکتروموتور، سیستم الکترونیک آنالوگ با قابلیت اطمینان بسیار بالا، ارسال سیگنال ها به اتاق کنترل و… اشاره کرد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=4347

مطلب پیشنهادی

ظرفیت‌سازی گمرکات خوزستان برای ذخیره کالای بازرگانان

صبح خوزستان – بهروز قره‌بیگی یکشنبه بیان کرد: قراردادی با شرکت انبارهای عمومی کشور برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *