چهارشنبه , 30 خرداد 1403

زیست بوم نوآوری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی توسعه می یابد/هدف برگزاری رویداد فناورانه پتروفن زون برای حمایت از شرکت های دانش بنیان است

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر با اشاره به برگزاری رویداد فناورانه پتروفن زون برای حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: با بررسی نیازهای فناورانه به دنبال حل مسایل و ایجاد رسوب دانشی و ارتقا سطح فناوری در شرکت های پتروشیمی با همکاری شرکت های دانش بنیان هستیم.

صبح خوزستان – پیام برزگر در نشست خبری رویداد فناورانه پتروفن زون که امروز ۱۰ مهرماه در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رویکردهای سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در دولت سیزدهم با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری توسعه و گسترش زیست بوم نوآوری بوده است و در این مسیر مسایل مرتبط با فناوری شرکت های پتروشیمی را با کمک شرکت های دانش بنیان حل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در این زمینه یک مسیر رو به رشد را تدوین و در حال طی کردن مسیر هستیم، افزود: اهداف مختلفی در راستای این هدف کلان یعنی گسترش زیست بوم نوآوری دنبال می شود که یکی از این اهداف ایجاد ناحیه نوآوری است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر گفت: در این ناحیه با استقرار شرکت های دانش بنیان ها از یک سو و ارایه مجوز به شرکت های خصوصی و دانش بنیان از سویی دیگر، به دنبال ایجاد یک کارخانه نوآوری در منطقه ویژه اقتصاد پتروشیمی هستیم.

برزگر عنوان کرد: در تلاش هستیم تا تعامل میان شرکت های دانش بنیان با شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه افزایش یابد و ارتباط میان این بخش ها اثر بخش شود.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم بتوانیم با بررسی نیازهای فناورانه به حل مسایل و ایجاد رسوب دانشی و ارتقا سطح فناوری در شرکت های پتروشیمی با همکاری شرکت های دانش بنیان کمک کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر با بیان اینکه حضور دانش بنیان ها به یک نیاز در منطقه تبدیل شده است، گفت: ادبیات دانش بنیان در بسیاری از شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه جا افتاده است و استفاده از توان دانش بنیان ها به عنوان رویکرد کلان در دستور کار قرار گرفته است.

برزگر با بیان اینکه آینده صنعت پتروشیمی به شدت با حضور دانش بنیان ها گره خورده است، تصریح کرد: هدف ما این است تا بتوانیم با توسعه زیست بوم نوآوری و ایجاد مسیرهایی برای گسترش تفکر نوآورانه در مسایل فنی و غیر فنی، مدیریتی و سامانه ای به نحوی حرکت کنیم که نواوری حرف اول را در شرکت های پتروشیمی بزند.

وی افزود: به دنبال رشد های جهشی هستیم و این مهم با حضور دانش بنیان و استفاده از انگیزه و دانش این شرکت های دانش بنیان محقق خواهد شد.

وی در خصوص انتخاب مرکز گسترش اینترنت اشیا ایران به عنوان برگزار کننده رویداد پتروفن زون نیز گفت: این مجموعه جهادی و توانمند یکی از مجموعه های بسیار فعال استان است که به صورت شبانه روزی دغدغه حل مشکلات استان را دارد و با بررسی های به عمل آمده این مجموعه جوان و خوش ایده به عنوان برگزارکننده این رویداد انتخاب شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر گفت: حل نیازهای فناورانه شرکت ها از جمله مسایل مربوط به حوزه نوآوری است و مسایل فناورانه این شرکت ها تبدیل به نیاز شده اند و از این رو با توانایی که در مرکز گسترش اینترنت اشیا ایران وجود داشت این مرکز برای اقدامات مورد نظر انتخاب شده است.

برزگر با اشاره به برگزاری رویداد پتروفن زون یک عنوان کرد: رویداد پتروفن زون یک در اسفندماه سال گذشته با موفقیت برگزار شد و تجربه بسیار خوبی در ارتباط میان شرکت های پتروشیمی با دانش بنیان ها به وجود آمد.

وی افزود: در آن رویداد ۳۴ تفاهم داشتیم که ۶ قرارداد منعقد شد و دو تفاهم نامه نیز در آستانه انعقاد قرارداد هستند و با توجه به موفقیتی که رویداد اول داشتیم اکنون به دنبال برگزاری رویداد دوم پتروفن زون در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر هستیم.

برزگر با بیان اینکه با برگزاری رویداد پتروفن زون دو گام هایی زیرساختی برخواهیم داشت تا زمینه های بیشتری برای تبادل میان دانش بنیان ها و شرکت های پتروشیمی فراهم شود، گفت: تا یکسال آینده ادبیات دانش بنیاینی با آنچه اکنون وجود دارد، قابل مقایسه نخواهد بود و توسعه خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر عنوان کرد: زیست بوم فناوری در حال شکل گیری در منطقه ویژه است و امیدواریم به زودی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان هاب نمونه نوآور معرفی شود.

وی در خصوص اهداف برگزاری پتروفن زون ۲ تصریح کرد: مهمترین رویکرد که در‌این خصوص داریم بحث افزایش اعتماد به نفس شرکت های دانش بنیان ها و شرکت های پتروشیمی در خصوص حل مشکلات از طریق رویکردهای نواورانه همچنین ارتباطات با یکدیگر است و امیدواریم در این راستا تعاملات دانش بنیانی افزایش یابد.

برزگر در خصوص مهمان این رویداد عنوان کرد: در این رویداد از معاونت علمی ریاست جمهوری و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مسولان کشوری و استانی دعوت به عمل تواهد آمد تا از ظرفیت های این بخش ها برای ارتقا سطح این رویداد مهم بهره مند شویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پتروفن زون یک به حل بسیاری از مسایل کمک کرد و رویداد دوم امیدواریم به گسترش زیست بوم فناورانه در منطقه کمک کرد. قرار است در روز پایانی پتروفن زون ۲، تفاهم نامه ای با صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در خصوص راه اندازی شیمی شهر در منطقه ویژه منعقد خواهد شد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=3318

مطلب پیشنهادی

عذاری اهوازی: لزوم حداكثر آمادگی برای تحقق اهداف تولیدی در شركت نفت و گاز اروندان

صبح خوزستان – به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، امروز شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *