شنبه , 2 تیر 1403

استاندار خوزستان:

شكسته شدن انحصار و روابط رانتی ناسالم با مشوق های مالیاتی به شركت های دانش بنیان /شركت نفت و گاز اروندان الگوی خوبی در اجرای قانون جهش تولید و اقتصاد دانش بنیان در استان است

محروم

استاندار خوزستان گفت: تسهیلات و مشوق های مالیاتی که برای شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده موجب شکسته شدن انحصار و روابط رانتی ناسالم در بخش صنایع میشود.

صبح خوزستان – به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، نشست ستاد اقتصاد دانش بنیان روز یکشنبه (15 مرداد 1402) به ریاست علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان و با حضور عليرضا زراسوندی، رئيس پارك علم و فناوري بين‌المللي جمهوري اسلامي ايران، ابوالفضل باقری، مشاور اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، دکتر راضی جلالی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان،دکتر عیسی نویری رئیس پژوهش و توسعه و مهندس امید نصیری رئیس روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان و با حضور جمعی از مسئولان استان برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست با بیان اینکه شرکتهای دانش بنیان جزو قشر جوان نخبه ما هستند و باید مورد حمایت مدیران دولتی قرار گرفته و زمینه فعالیت آنها در صنایع بزرگ فراهم شود گفت: همچنانکه این قشر در عرصه‌های گوناگون حلقه واسه و گروه میانجی در جامعه هستند مدیران بخش صنعت نیز رابط این جوانان نخبه با دولت باشند.

وی افزود: با توجه به وجود صنایع بزرگ، متوسط و پایین دستی در استان در بخش‌های مختلف شرکت های دانش بنیان این پتانسیل را دارند که در پیشبرد امور بخش صنعت مشارکت داشته باشند.

در ادامه نشست دکتر عیسی نویری رئیس پژوهش و توسعه شرکت نفت و گاز اروندان اظهار داشت: چشم انداز روشن اقتصاد دانش‌بنیان با اجرای قانون جهش تولید دانش‌ بنیان، با تعریف ظرفیت‌های جدید و رفع خلاهای جدی در این حوزه، برای حمایت از فعالیت‌های آن افق روشنی را در اقتصاد دانش بنیان رقم می‌زند.

وی گفت: تصویب قانون جدید، انتظارات را تا حد زیادی محقق می کند و از مهمترین رویکردهای اجرای این قانون، بسط شرایط حمایتی برای تمام فعالیت‌های دانش بنیانی خواهد بود.

دکتر نویری افزود: میزان معاملات این شرکت مطابق ماده ۱۶ قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان در سال ۱۴۰۰ میزان ۱۴ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۱ میزان ۲۵۸ میلیارد تومان بوده که جهش ۱۸/۵ برابری داشته و همچنین میزان معاملات با شرکت های دانش بنیان براساس ماده ۱۰ قانون جهش تولید (تولید باراول) نیز در سال ۱۴۰۱ میزان ۷ میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۱۴۷ میلیارد تومان رسیده که جهشی ۲۱ برابری داشته است.

در پایان دکتر محراب استاندار خوزستان با اشاره به عملکرد شرکت نفت و گاز اروندان آن را الگویی برای دیگر شرکت ها و سازمان های مستقر در استان خوزستان در جهت اجرای قانون جهش تولید و اقتصاد دانست.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2667

مطلب پیشنهادی

سعید آتشبار به عنوان رئیس ستاد حامیان دکتر جلیلی در شرکت‌های نفتی مستقر در جنوب غرب کشور منصوب شد

صبح خوزستان – طی حکمی از سوی فریدون عباسی دوانی مسئول کمیته انرژی ستاد انتخاباتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *