سه شنبه , 5 تیر 1403

عبور موفق شبکه برق فوق توزیع خوزستان از پیک مصرف تابستان

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به عبور موفق از پیک مصرف برق در تابستان امسال، گفت: شبکه برق انتقال و فوق توزیع استان خوزستان از ابتدای تابستان تاکنون در پایداری کامل قرار دارد.

صبح خوزستان – سید مهرداد بلادی موسوی اظهار کرد: در بازه زمانی قبل از شروع پیک، آماده‌سازی شبکه با حضور گروه‌های عملیاتی و تعمیراتی و رفع اشکال از شبکه انجام شد تا شبکه برق با آمادگی حداکثری وارد پیک تابستانی شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر آماده سازی شبکه ظرفیت‌های جدیدی نیز در شبکه برق خوزستان ایجاد شد، افزود: این ظرفیت جدید با حضور رئیس جمهور با اعتباری بالغ بر ۸۷ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید.پ

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: تیرماه سال جاری در بازه زمانی ۲ هفته‌، ۵۶۵ مگاولت آمپر به ظرفیت پست‌های انتقال و فوق توزیع استان اضافه و باعث ثبت رکورد توسعه شبکه شد.

وی ادامه داد: انجام این اقدامات همراه با رصد و پایش لحظه‌ای شبکه، تعامل و همکاری صنعت برق در استان و همراهی مردم در موضوع مدیریت مصرف برق باعث شد تا شبکه برق استان در پایداری کامل قرار گیرد.

بلادی موسوی با اشاره به وقوع دماهای بالای ۵۰ درجه در خوزستان و تداوم این دما برای چند روز متوالی، تصریح کرد: افزایش دما و وقوع دماهای بالای ۵۰ درجه که باعث شد دمای حرارتی تجهیزات به واسطه گرمای تامین برق از ۶۵ درجه نیز عبور کند، بعضا حوادث ناخواسته و کوتاه‌مدتی را در شبکه رقم زد.

وی افزود: این حوادث که به صورت نقطه‌ای رخ دادند، در کمترین زمان ممکن با انتقال بار و مدیریت شبکه، برطرف شدند.

معاون بهره برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان اظهارکرد: رخ دادن حوادث و بروز اشکال در تجهیزات به واسطه گرمای طولانی مدت و پرباری شبکه امری طبیعی است اما این حوادث با آمادگی نیروهای عملیاتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شده‌اند و اگر شبکه دچار خاموشی شده باشد، خاموشی‌ها نقطه‌ای و ساعتی رخ داده است.

وی افزود: شبکه برق خوزستان پیک ۹ هزار مگاواتی را با پایداری پشت‌ سر گذاشته که نشان می‌دهد مدیریت شبکه و همکاری مردم در مدیریت مصرف برق نتیجه بخش بوده است.

بلادی موسوی با اشاره به خط قرمز وزارت نیرو برای تامین برق بخش خانگی، بیان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته و تعامل و همکاری مردم، این موفقیت تاکنون حاصل شده و به آرامش و آسایش مردم در این گرمای طاقت‌فرسا آسیبی وارد نشده است./ایرنا

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2828

مطلب پیشنهادی

نشست رئیس ستاد اقامه نماز شركت نفت و گاز اروندان با رابطین روابط عمومی و ائمه جماعت/تحول چشم‌گیر در اقامه نماز در شركت نفت و گاز اروندان

صبح خوزستان – به نقل از  روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، در این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *