چهارشنبه , 30 خرداد 1403

فعالیت بیش از ۱۳۰۰ مشاور املاک فاقد مجوز در خوزستان

مشاور املاک

عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات خوزستان از فعالیت بیش از یک هزار و ۳۰۰ مشاور املاک فاقد مجوز در استان خبر داد و گفت: قراردادهایی که در بنگاه‌های فاقد مجوز و پروانه کسب منعقد می‌شوند، حتی با وجود حضور شاهدان، غیر قانونی و غیر رسمی هستند و ارزش رسیدگی و حقوقی ندارند.

صبح خوزستان – محمد جامع اظهار کرد: بر اساس دریافت استعلامات از سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان به عنوان متولی اصناف، در حال حاضر بیش از ۷۶۲۰ واحد بنگاه و مشاور املاک در سطح استان فعالیت دارند.

وی افزود: در این زمینه براساس ارزیابی‌هایی که در حال انجام است، از این تعداد بیش از ی۱۳۰۰ واحد صنفی مجوز فعالیت و کد اختصاصی و پروانه کسب ندارند.

معاون اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: الصاق مجوز پروانه کسب، نرخ‌نامه و دوره‌های تخصصی در معرض دید مشتریان یک الزام است و در صورتی که مردم این مدارک و مستندات را مشاهده نکنند، شک نداشته باشند که واحد صنفی فاقد مجوز است.

جامع با اشاره به تشکیل کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات خوزستان عنوان کرد: انتظار بود قبل از تشکیل این کارگروه تخصصی، اتحادیه مشاوران املاک، اتاق اصناف و سازمان صمت خوزستان بر فعالیت بنگاه‌های املاک در استان نظارت می‌کردند.

وی تصریح کرد: تعداد بنگاه‌های فاقد مجوز و پروانه فعالیت در استان خوزستان قابل توجه است و نیاز به رسیدگی دارد. فعالیت مشاوران املاک بدون مجوز محدود به منطقه خاصی نیست و در همه مناطق وجود دارند و تنها راه کنترل اینگونه فعالیت‌ها، مطالبه مردمی و گزارش تخلفات است.

عضو کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات خوزستان خاطرنشان کرد: قراردادهایی که در بنگاه‌های فاقد مجوز و پروانه کسب منعقد می‌شوند، حتی با وجود حضور شاهدان، غیر قانونی و غیر رسمی هستند و ارزش رسیدگی و حقوقی ندارند./ایسنا

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2648

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *