سه شنبه , 5 تیر 1403

شرکت بهره‌برداری نفت‌و‌گاز مسجدسلیمان پروژه عام‌المنفعه دیگری را آغاز کرد؛

كاهش زمان سفر، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و حفاظت از محیط‌زیست، گام بلند و ارزنده نفتی‌ها

پروژه بازسازی و بهسازی جاده دسترسی قدمگاه امام رضا(ع) تا روستای تنگ‌تلفن توسط شرکت‌بهره‌برداری نفت‌و‌گاز مسجدسلیمان آغاز شد.

صبح خوزستان – به نقل از روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به نقل از نفت ‌و‌گاز مسجدسلیمان، در این پروژه که با موافقت مدیرعامل و نظارت مدیریت مهندسی‌و‌ساختمان این شرکت انجام می شود؛ جاده موجود میان قدمگاه امام رضا (ع) منطقه تمبی شهر مسجدسلیمان تا روستای تنگ تلفن در منطقه لَهبَری که یکی از قدیمی‌ترین جاده‌های موجود در منطقه می باشد،بازسازی و بهسازی می گردد.

در این اقدام که در راستای ارایه خدمات عام‌المنفعه شرکت‌بهره‌برداری‌نفت‌و‌گاز مسجدسلیمان به شهروندان انجام می شود، مسافت 5600 متری این جاده با صرف اعتباری افزون بر 364 میلیارد ریال بازسازی و بهسازی می شود.

عملیات اجرایی این پروژه که تجهیز کارگاه و نقشه‌برداری آن در روزهای گذشته توسط پیمانکار مربوطه آغاز گردیده، طی مدت زمان 12 ماه به سرانجام خواهد رسید.

با این اقدام شرکت بهره‌برداری نفت‌و‌گاز‌مسجدسلیمان، در صورت بروز حادثه ای همچون ریزش و رانش کوه که منجر به مسدود شدن جاده فعلی مسجدسلیمان-اهواز بشود، امکان استفاده از این جاده برای دسترسی و انجام سفر وجود خواهد داشت.

همچنین، زمان سفر شهروندان بخش شرقی و جنوب شرقی مسجدسلیمان به شهر اهواز با استفاده از این جاده به میزان 20 تا 30 دقیقه کاهش یافته و روستاییان ساکن در این مسیر، زمان کوتاه‌تر و ایمن‌تری را برای رسیدن به مرکز شهرستان‌مسجدسلیمان صرف خواهند کرد. ضمن آنکه در مصرف سوخت نیز صرفه‌جویی قابل توجهی به عمل آمده و بدین ترتیب شرکت‌بهره‌برداری‌ نفت‌و‌گاز‌ مسجدسلیمان در کاهش آلاینده‌های فسیلی هوا و حفاظت‌ از‌ محیط‌زیست گام بلند و ارزنده ای را برداشته است.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=4043

مطلب پیشنهادی

اراده ملی برای راه‌اندازی مترو اهواز وجود دارد

صبح خوزستان – محمد خانچی معاون فنی و عمرانی استانداری خوزستان با بیان این مطلب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *