سه شنبه , 5 تیر 1403

مجوز تولید خودرو در تبریز صادر شد

ئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از صدور جواز تاسیس خودروسازی برای بخش خصوصی استان از سوی وزارت صمت خبر داد.

صابر پرنیان افزود: این خودرو یک خودرو روز اروپایی است که مجوز آن برای بخش خصوصی گروه صنعتی «شیرین عسل» صادر شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: در ۱۸ ماهه اول تولید خودرو به‌صورت بصورت قطعات کاملاً منفصل از هم تولید شود و تقریبا در ۱۸ ماهه آتی داخلی‌سازی خودرو انجام شود.

پرنیان با بیان این که با بهره برداری از این مجموعه صنعتی برای ۶ هزار و ۹۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود، تاکید کرد: این شرکت خودروسازی با سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان انواع خودروهای سواری بنزینی، گازسوز، دیزلی و انواع کامیون های کشنده را تولید خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این مجموعه صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۲۱۰ هزار دستگاه خودرو در راستای تکمیل زنجیره تولید در استان فعالیت خواهد کرد، خاطرنشان کرد: آذربایجان شرقی با وجود ظرفیت های بسیار در بخش صنعت به ویژه در حوزه قطعه سازی توانمندی زیادی در تولید انواع خودرو و تکمیل زنجیره تولید در این بخش دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی به دشواری اخذ مجوز تولید خودرو اشاره کرد و افزود: این طرح علاوه بر این که یک مگاپروژه اقتصادی در استان است، آرزوی دیرینه مردم آذربایجان مبنی بر تبدیل استان به یک قطب اثرگذار در صنعت خودرو کشور نیز است.

پرنیان با بیان این که در آذربایجان شرقی بیش از ۴۰۰ واحد قطعه سازی خودرو فعالیت می کند، گفت: مجموعه سازهای مهمی مانند شرکت های ریخته گری، موتوژن، چرخشگر و ایدم در استان فعالیت می کنند که هر کدام نقش چشمگیری در توسعه این صنعت در استان دارند.

وی در خصوص ویژگی های محصول مورد نظر گفت: این خودرو یک خودروی روز اروپایی است که مجوز آن برای بخش خصوصی گروه صنعتی ” شیرین عسل” صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اظهار کرد: با توجه به این که تولید این خودرو، تحرک بزرگی در اقتصاد و صنعت قطعه سازی استان ایجاد خواهد کرد بنا بر این با پیگیری های متعدد در ماه های گذشته امروز این خبر خوش به جامعه صنعت استان و مردم آذربایجان شرقی تقدیم شد.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=1176

مطلب پیشنهادی

همکاری پتروشیمی مارون با دانشگاه‌های برتر اروپا

به گزارش صبح خوزستان: شرکت پتروشیمی مارون در راستای استراتژی توانمندسازی سرمایه انسانی خود بعنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *