سه شنبه , 5 تیر 1403

گزارش تصویری

مراسم استقبال از قهرمانان طلایی کشتی فرنگی گروه ملی صنعتی فولاد ایران در مسابقات جهانی اردن

مراسم استقبال از قهرمانان طلایی کشتی فرنگی گروه ملی صنعتی فولاد ایران در مسابقات جهانی اردن روز چهارشنبه یکم شهریورماه ۱۴۰۲ در فرودگاه بین‌المللی اهواز و شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برگزار شد.

صبح خوزستان – مراسم استقبال از قهرمانان طلایی کشتی فرنگی گروه ملی صنعتی فولاد ایران در مسابقات جهانی اردن روز چهارشنبه یکم شهریورماه ۱۴۰۲ در فرودگاه بین‌المللی اهواز و شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برگزار شد.

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب سه مدال طلا، دو مدال نقره و یک مدال برنز با اقتدار و با فاصله زیاد از سایر تیم‌ها، به عنوان قهرمانی جهان در کشور اردن دست یافت.

رقابتهای کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان روزهای ۲۷ تا ۲۹ مردادماه در شهر امان اردن برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط احمدرضا محسن نژاد در وزن ۶۳ کیلوگرم، علیرضا عبدولی در وزن ۷۷ کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، یاسین یزدی در وزن ۸۲ کیلوگرم و ابوالفضل چوبانی در وزن ۸۷ کیلوگرم به مدال نقره و امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در رده بندی تیمی نیز ایران با ۱۶۲ امتیاز قهرمان شد و تیم های گرجستان با ۸۹ و ارمنستان با ۸۸ امتیاز در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

با قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان کشورمان، رکورد تاریخی برای کشتی کشور ثبت شد و چهار تیم کشتی آزاد نوجوانان، کشتی فرنگی نوجوانان، کشتی آزاد جوانان و کشتی فرنگی جوانان در رقابتهای جهانی به عنوان قهرمانی دست یافتند. همچنین این تیم ها در رقابتهای قهرمانی آسیا نیز عنوان قهرمانی را از آن خود کردند و کشتی کشور در مدت زمان دو ماه شاهد هشت قهرمانی در رده های سنی نوجوانان و جوانان بود.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2887

مطلب پیشنهادی

افتخار آفرینی بی سابقه کشتی خوزستان در سطح بین‌المللی

صبح خوزستان  – به دنبال افتخار آفرینی های ۳سال گذشته هئیت کشتی استان خوزستان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *