چهارشنبه , 30 خرداد 1403

واردات کالا از گمرکات خوزستان ۱۱درصد کاهش یافت

واردات صادرات

ناظر گمرکات خوزستان گفت: در بهار امسال سه میلیون و ۳۸۲هزار تُن کالا به ارزش حدود ۲ میلیارد و ۹۲۶ میلیون دلار از طریق گمرکات خوزستان وارد کشور شد که در هم‌سنجی با مدت مشابه پارسال از نظر ارزش ۱۱درصد کاهش نشان می‌دهد.

صبح خوزستان – بهروز قره‌بیگی روز پنجشنبه  افزود: کالاهای اساسی(نهاده‌های دامی و غلات)، وسایل مکانیکی، کودشیمیایی و مواد اولیه کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی مهمترین کالاهای وارداتی از گمرکات خوزستان بوده است که اغلب آن از کشورهای امارات متحده‌عربی، چین، هندوستان، روسیه، آلمان و ترکیه بوده است.

وی گفت: در سه ماه امسال پنج میلیون و ۴۱هزار تُن کالا به ارزش یک میلیارد و ۳۷۴ میلیون دلار از گمرکات خوزستان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۱۶ درصد و از لحاظ ارزشی ۳۲درصد کاهش داشته است.

قره‌بیگی اظهارکرد: موادغذایی و کشاورزی، آبزیان، آهن‌آلات، لوازم خانگی، پلی اتیلن، بنزن، لوازم خانگی و پلاستیک و کلینکر (ماده اولیه تولید سیمان) مهمترین اقلام صادراتی از گمرکات خوزستان بوده که به کشورهای عراق ، کشورهای حوزه خلیج فارس، چین، عمان، ترکیه و پاکستان صادر شده است.

ناظر گمرکات خوزستان در ادامه میزان درآمد گمرکات خوزستان را بهار امسال را ۵۵هزار ۸۶۷میلیارد ریال بیان کرد و افزود: این میزان درآمد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۵۵درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش، گمرکات خوزستان از نظر وزن کالاهای صادراتی در رتبه نخست و از نظر ارزش کالاها رتبه دوم کشوری را دارد.

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2131

مطلب پیشنهادی

کارگاه انتقال تجربه صنایع‌دستی و رسانه برگزار شد/رسانه‌ها نقش موثری در معرفی صنایع دستی دارند

صبح خوزستان – روز شنبه ۲۶ خردادماه کارگاه انتقال تجربه صنایع دستی و رسانه با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *