سه شنبه , 5 تیر 1403

اخذ تائیدیه كیفی Flat Panel

تائیدیه کیفی عملکرد ایستگاه عکسبرداری کارخانه ساخت لوله‌های درز جوش به روش زیر پودری با استاندارد شرکت ملی گاز برای شرکت لوله سازی اهواز صادر شد.

صبح خوزستان – کامران سیاحی، مدیر کنترل کیفیت و بازرسی فنی شرکت لوله سازی اهواز در این باره گفت: پس از بررسی‌ها و تلاش برای رفعِ مشکلاتِ خرید انحصاری و مستمرِ مواد مصرفی عکسبرداری با اشعه ایکس توام با فیلم رادیوگرافی با مبداء خارجِ کشور و یک دوره فعالیت سه ماهه آزمایشی مبنی بر نصب و راه‌اندازی دستگاه عکسبرداری جوش لوله با بهره برداری از سیستم Flat Panel (بدون فیلم) در کارخانه اصلی این شرکت و پیرو هماهنگی با مدیریت محترم امور مهندسی و ساختمان شرکت مهندسی و توسعه گاز، همزمان با خاتمه بیست و هفتمین نمایشگاه نفت و گاز مفتخر به اخذ تائیدیه کیفی مسرت بخش عملکرد ایستگاه عکسبرداری کارخانه ساخت لوله‌های درز جوش به روش زیر پودری (SAWL) بر اساس الزامات استاندارد شرکت گاز (IGS) شدیم.

سیاحی افزود: روند تائیدیه اخذ شده، ناشی از ممیزی‌های فشرده کیفی صورت گرفته از سوی مسئولان محترم بازرسی فنی ساخت لوله شرکت گاز به عنوان کارفرمای بخش اصلی سفارش‌های ساخت لوله و رفع نواقص کیفی با هدف همسان سازی عملکرد این دستگاه با الزامات استاندارد IGS-M-PL-01  بوده است.

وی یادآور شد: نصب و راه اندازی این تجهیز با هم‌افزایی ادارات و بهره‌برداری از توان کارشناسان بومی حوزه مدیریت مهندسی و توسعه همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت لوله سازی اهواز، با استناد به طرح توجیهی و کارشناسی اولیه‌ی حوزه بررسی‌های اقتصادی شرکت لوله سازی اهواز، صرفه جوئي مرتبط با این تجهیز و ایستگاه کنترل کیفی مربوطه در سال بيش از “220 ميليارد ريال” برآورد شده و علاوه بر صرفه جویی اقتصادی قابل ملاحظه منجر به افزایش امتیاز فنی و کیفی شرکت لوله سازی اهواز در مناقصات ساخت لوله گاز خواهد شد.

گفتنی است، از ابتدای امسال تا کنون نیز، حدود 40 كيلومتر لوله56 اينچ رده X70 سفارش شركت مهندسي و توسعه گاز با بهره‌برداری از ورق فولادی تولید داخل کشور (فولاد اکسین خوزستان) و روش بازرسی غیر مخرب اشاره شده به صورت رسمي ترخيص و تائيد شده است.

اشتراک گذاری
https://sobhekhouzestan.ir/?p=2263

مطلب پیشنهادی

همکاری پتروشیمی مارون با دانشگاه‌های برتر اروپا

به گزارش صبح خوزستان: شرکت پتروشیمی مارون در راستای استراتژی توانمندسازی سرمایه انسانی خود بعنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *